E-mailVytisknoutExportovat ICS

BENEFIČNÍ MOVE FESTIVAL - Goodfellas, IAN, Lety Mimo, Black Lion

Akce

BENEFIČNÍ MOVE FESTIVAL - Goodfellas, IAN, Lety Mimo, Black Lion
Název akce:
BENEFIČNÍ MOVE FESTIVAL - Goodfellas, IAN, Lety Mimo, Black Lion
Datum konání:
úterý 10. prosinec 2013 , 19:00 h - středa 11. prosinec 2013, 01:05 h
Místo konání:
Futurum Music Bar - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
192386767620531
Kliknutí
4

Popis

GOODFELLAS, IAN, LETY MIMO, BLACK LION

Move festival uvádí
Česká hudba potřebuje do světa!!!
(MOVE podporuje hudebníky, hudebníci podporují tvůrčí činnost duševně nemocných)
Akustický vánoční koncert nejen pro přátele:
10.12. Praha, Futurum

HUDEBNÍCI POMŮŽOU DUŠEVNĚ NEMOCNÝM TVOŘIT A VYSTAVOVAT
Goodfellas, IAN, Lety Mimo (akusticky), Black Lion
benefice pro Klub V. kolona a Green Doors o.s.

Podíváme li se na stav dnešní české populární tvorby, zjišťujeme, že je to desítky let stále stejné. Na jedné straně mediální konzum a na druhé straně "alternativa", která však na rozdíl od naší "komerce" osloví v zahraničí. Naše Média však "alternativu" ignorují. Zvláštní situace. Zdá se, že 2 - 3% z kulturního rozpočtu státu na živou kulturu je pravděpodobně koncepční záměr. Možná je to jen nepochopení rozdílných zájmů a vkusu, nepochopení, že existuje mladá generace… V civilizovaných společnostech je kupodivu živá kultura (tvůrci, kapely, ale i kluby, festivaly) podporovány třeba až i 55 % z kulturních rozpočtů. Proto také zahraniční hudebníci jezdí k nám. Naši umělci nejezdí. Před sto lety jsme však byli konzervatoř Evropy…

Proto jsme se rozhodli uspořádat vánoční koncert, kde každý někomu něco dá. Pořadatelé podporu a prostor a hudebníci zase podporu jiným tvůrčím osobnostem.

Výtěžek, resp. honorář kapel předvánočního akustického koncertu je věnován Klubu V. kolona, jako příspěvek na tvůrčí činnost: Klub funguje jako tréninkové místo pro lidi s duševním onemocněním a usnadňuje jim přechod zpět na trh práce. Hudební skupiny se rozhodly přispět k realizaci společným vánočním koncertem: „Chceme umožnit ostatním umělecký rozvoj. Dobře víme, jak je důležité mít prostor pro realizaci svých nápadů. Chceme pomoct, aby se z Klubu V. kolona stalo místo plné umění a inspirace,“ říká k projektu kytarista skupiny Goodfellas Jonny.

Vystoupí kapely, které spojuje především čistě akustický zvuk, byť v různých podobách. Goodfellas, přední představitelé domácí akustické scény, se proslavili hitovými skladbami na pomezí rocku a folku. Za své poslední album získali cenu Anděl jako Objev roku a nedávno oslavili pět let existence. Akustické duo IAN z Brna vtrhlo na scénu v netypickém obsazení kytara a violoncello. Se svým dynamickým repertoárem se nedávno stali vítězem Youtube festu. Speciální akustický set si pro koncert připravila i legendární skupina Lety Mimo, která svůj taneční rockový repertoár mnohokrát úspěšně prezentovala i v akustické podobě. A vystoupí taky kytarové duo Black Lion, autentické písničkářství v ryzí podobě dvou vynikajících kytaristů.

Nápad podpořit umělecké aktivity lidí s duševním onemocněním pak vzešel přímo od muzikantů. „Od požáru, který se v Klubu V. kolona udál v roce 2011, stále probíhá rekonstrukce prostor kavárny. Výtěžek má přispět k obnovení místní atmosféry a poskytne možnost lidem s duševním onemocněním prezentovat umělecká díla. Mnohokrát děkujeme za uspořádání benefice všem kapelám a návštěvníkům, kteří nám skrze benefici přispějí.“ říká vedoucí V. kolony Jan Socha. Výtěžek převezme občanské sdružení Green Doors o. s., které provozuje Klub V. kolona.

Těšíme se na vás !

Sdílet BENEFIČNÍ MOVE FESTIVAL - Goodfellas, IAN, Lety Mimo, Black Lion

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS