E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Hurra Torpedo - setkání s kapelou před koncertem
Název akce:
Hurra Torpedo - setkání s kapelou před koncertem
Datum konání:
čtvrtek 28. duben 2016 , 18:00 h - 18:00 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
101858296890557
Kliknutí
211

Popis

Znáte norské Hurra Torpedo? Pro jejich příznivce je připraveno setkání s kapelou v rámci série workshopů Music Class. Vstup na workshop je zdarma - pouze se vstupenkou na koncert. Budete si moct prohlédnout jejich "hudební nástroje" zblízka a zjistit, jak probíhá příprava na koncert po technické stránce. Řeč se ale může stočit i na mnoho dalších aktivit jednotlivých členů tohoto uměleckého souboru. Aktivní muzikanti, herci, komici televizních show, autoři knih.. to vše jsou pánové Egil, Aslag a Kristopher. Kapacita je omezena na 30 lidí. Přihlásit se můžete na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Norské trio Hurra Torpedo opět zahraje v Akropoli na kuchyňské spotrebiče

Hudba se dá hrát prakticky na cokoliv a norské trio Hurra Torpedo vás přesvědčí, že nejlepší arzenál hudebních nástrojů máte přímo doma v kuchyni. Ledničky, sporáky, pračky, mikrovlnky, mrazáky nebo toastery - na tyto a další instrumenty vám skupina Hurra Torpedo svým neopakovatelným způsobem zahraje hity Lady Gaga, Bonnie Tyler, Robyn, Pixies a mnoha dalších. Hurra Torpedo se vracejí do Prahy a vzkazují: "We are not dead, (we just smell bad)"!

Přijďte a zažijete živelnou strhující atmosféru a královskou zábavu, na kterou budete dlouho vzpomínat.
Hurra Torpedo, trio performerů v stylových teplákových soupravách se do širšího povědomí dostalo před několika lety, kdy milióny lidí na internetu shlédly jejich klip s kuchyňskou coververzí hitu Total Eclipse Of The Heart. Záznam norské televize udělal z kapely přes noc internetový fenomén.

Hurra Torpedo se představili také v kontroverzních reklamách na obchod s elektronikou, které vysílali v rámci vánoční kampaně české i slovenské televize. Seveřani tam na spotřebičích zahráli a zazpívali koledy Pásli ovce valaši a Poďme bratia do Betléma.

Trio vzniklo na začátku devadesátých let jako součást uměleckého kolektivu Duplex s cílem přehrávat na kuchyňské spotřebiče osmdesátkové popové hity. V roce 1995 si vysloužili pozvánku do norské televizní show Lille lørdag (Malá sobota), v níž divákům předvedli fantastickou předělávku Total Eclipse Of The Heart od zpěvačky Bonnie Tyler pro elektrickou kytaru, tři pračky a sporák. Po deseti letech by asi vystoupení zůstalo dávnou minulostí, kdyby ho kdosi nenahrál na internet. Tři fousáči v sepraných teplákových soupravách mučí s vážnou tváří na pódiu elektrické spotřebiče do rytmů osmdesátkového cajdáku, jehož slova zpěvák deklamuje s bizarním norským přízvukem - to je přesně materiál z něhož se rodí internetové fenomény. Klip se začal po síti šířit jako lavina a brzy ho shlédl milion lidí. Hurra Torpedo ke svému překvapení začali dostávat nabídky na vystoupení, skladbu promptně vydali na singlu, stali se součástí reklamní kampaně jedné automobilky a poté se vypravili na americké turné, kde vznikl fiktivní dokument The Crushing Blow.

V roce 2006 natočili novou desku Kolossus Of Makedonia na níž se jejich brutálního kuchyňského remixu dočkal i hit Toxic of Briney nebo klasika Pixies Where Is My Mind. Na albu je ale i několik jejich vlastních písní - hravých hříček, které dokazují, že mluvit o nich jako o obskurnosti na jedno použití není spravedlivé. Hurra Torpedo jsou projektem, jež vtipně atakuje naše představy o hudbě a o tom, kde jsou její hranice. Osvobozující spontánní energie s níž ničí přímo na pódiu kuchyňské spotřebiče a s nimi i popové hity je ironickou pomstou konzumní kultuře. Především je to ale královská zábava.


Napsali o koncertech Hurra Torpedo:

Plakáty, které oznamovaly, že se chystá nezapomenutelná show, o níž se bude ještě dlouho mluvit, nelhaly ani v nejmenším. A Kristopherovo tetování „Guilty“, které měl na zádech, také nijak neklamalo. Všichni tři členové formace Hurra Torpedo byli vinni ve všech bodech: vytvořili skvělou show, dokázali, že hudba se dá dělat z čehokoli a na čemkoli, a především výborně pobavili publikum.
Lukáš Košner – Skandinávský Dům

„Ze žádné z kapely, která zahrála na letošním festivalu SXSW v Austinu jsem nebyl tak paf jako z norské spotřebičové kapely Hurra Torpedo. (…) Těžko říct jestli to bylo neúnavné násilů vůči neživým objektům, ujeté sexuální narážky k divákům během přestávek mezi písněmi nebo švihlé oblečení, ale kombinace všech těchto elementů udělala z vystoupení jedno z nejlepších, které jsem v životě viděl.“
Todd Maternowski – Pegasus News

Tak živelnou atmosféru jsem v Akropoli už hodně dlouho nezažil. Neskutečný kotel.
Sranda. Strhující zážitek. Bravo!
Holy Jay - Rave.cz


„Odezva od publika byla fantastická. Tihle hoši jsou trochu muzikanti a trochu herci, ale tak či onak umí udělat fenomenální show. Absolutně doporučuji, jestli hrají někde poblíž tak to bude večer na který nezapomente.“
blog Sun Is High

Sdílet Hurra Torpedo - setkání s kapelou před koncertem

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS