E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Divadlo / Theater MeetFactory: Mondšajn (Eng. subs)
Název akce:
Divadlo / Theater MeetFactory: Mondšajn (Eng. subs)
Datum konání:
pondělí 25. květen 2015 , 20:00 h - 20:00 h
Místo konání:
MeetFactory - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Nekategorizované
Zdroj:
102746310061927
Kliknutí
373

Popis

(for English scroll down!)

Režie: Jan Frič
Scéna a kostýmy: Ivana Kanhäuserová a Jana Hauskrechtová
Hudba: Michal Cáb a Julie Goetzová
Dramatizace: Jan Tošovský
Dramaturgie: Lucie Ferenzová, Jan Tošovský
Hrají: Tomáš Kobr, Jindřiška Křivánková, Jan Lepšík, Julie Goetzová

Inscenace na motivy dystopické novely scénáristy, novináře a filmového kritika Ondřeje Štindla a výtvarníka Josefa Bolfa.

Zbytky lidstva čekají v rozpadajícím se městě na Nový začátek, přislíbený charizmatickým Stanem. Hlavní hrdina Erik doprovází ty, kteří se rozhodli už nečekat. Jeho práce ho baví... nebýt staré romantické melodie v jeho hlavě, která se stále vrací...
Dystopická novela Mondschein Ondřeje Štindla se odehrává ve světě, kde lidskou civilizaci zničila řada blíže neurčených katastrof. Možná poslední město osídlila komunita přeživších, totalitářské společenství je řízeno charismatickým vůdcem a zásadami pseudonáboženského učení Nového začátku. Pravidla života určuje i strach před přetrvávajícím nebezpečím smrtelné nákazy. Paralelní existenci lidé mohou vést ve virtuálním světě, kde nacházejí iluzi plnohodnotného života a svobodné vůle. Erik Vilks, hlavní hrdina knihy, žil stejně, dokud v duchu neuslyšel podivně známou melodii, jež v jeho mysli vyvolává obrazy života, který snad kdysi vedl. Příslušník privilegované kasty pracovníků ústředí se rozhodne odhalit svůj skutečný příběh, najít pravdu, která může být osvobozující i otřesná…

Štindlova próza navazuje na tradici dystopického žánru, jak ji vymezila zahraniční i domácí klasika (Orwell, Dick, Tevis) , přitom ovšem nabízí původní a dobře vystavěný příběh o hledání osobní identity a fungování lidské společnosti. Svébytnou, paralelní rovinu příběhu vytvářejí ilustrace Josefa Bolfa, jednoho z nejrespektovanějších výtvarníků střední generace, jenž se podílel i na námětu knihy.

Česky s anglickými titulky.
Rezervace nutná.
Rezervace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Vstupné: 200 / 120 Kč

//

Directed by: Jan Frič
Set design and costumes: Ivana Kanhäuserová and Jana Hauskrechtová
Literary advisor: Jan Tošovský
Dramaturgy: Lucie Ferenzová, Jan Tošovský
Cast: Jan Lepšík, Jindřiška Křivánková, Tomáš Kobr and Julie Goetzová

A play based on the anti-utopian novel by Czech author, journalist and film critic Ondřej Štindl and artist Josef Bolf. The remains of human society survive in a dilapidated city, awaiting the New Beginning, promised to them by their charismatic leader Stan. Erik, the main character of the novel, “accompanies” those who are tired of waiting. He´d like his job, if it weren´t for and old romantic melody in his head that keeps coming back. A member of a privileged caste of headquarter officials decides to uncover his true story and find the truth, which can be both liberating and dreadful...Štindl’s prose follows the tradition of a dystopian genre as defined by foreign and Czech classics (Orwell, Dick, Tevis). He also presents an original and well-thought out story about finding one’s own identity and how human society functions. Distinctive, parallel levels of the story represent illustrations by Josef Bolf, one of the most honored artists of his generation, who also took part in inventing the story.

In Czech with English subtitles!

Tickets available on our site www.meetfactory.cz, or www.GoOut.cz

Entry: 200 / 120 CZK (student and handicapped discount)

Sdílet Divadlo / Theater MeetFactory: Mondšajn (Eng. subs)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS