E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Kába 70
Název akce:
Kába 70
Datum konání:
pátek 25. březen 2016 , 19:00 h - 22:00 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
103383743382206
Kliknutí
223

Popis

Oslava sedmdesátých narozenin Jiřího Kabeše, významné osobnosti českého undergroundu, člena The Plastic People of the Universe a dalších hudebních projektů. Na koncertě v Paláci Akropolis vystoupí při příležitosti oslavy s kapelami:

PPU / new generation
Echt!
All Tomorrow's Parties band
Dáša Vokatá & Oldřich Kaiser
Vlastin Jirů

-------------------------------------------------------------------------------------

Jiří Kabeš, přezdívaný Kába (* 26. března 1946 Křemín), je český hudebník, člen skupiny The Plastic People of the Universe, ve které působí od roku 1970. S Plastic People hraje na violu, housle a theremin a zpívá. Přestože je mu připisováno autorství pouze jedné skladby skladby PPU, jeho muzikální schopnosti byly vždy pro kapelu mimořádným přínosem.

V roce 1976 byli členové Plastic People a mnoha dalších představitelů kulturního undergroundu zatčeno a vyšetřováno kvůli údajnému výtržnictví, kterého se měli dopustit hráním písní se „závadnými“ texty; Jiří Kabeš nebyl obviněn a po šesti týdnech pobytu ve vazbě byl propuštěn.

Ve své kariéře účinkoval dále v kapelách The Teenagers, Taneční Orchestr Pohraniční Stráže, The Old Teenagers, Půlnoc, Echt! a The Velvet Underground Revival Band.

(zdroj wiki)
-------------------------------------------------------------------------------------

vstupné: 230,-kč v předprodeji / 290,-kč na místě

Sdílet Kába 70

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS