E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

BIO: Filmy s hudbou Maxe Richtera | Spectaculare 2018
Název akce:
BIO: Filmy s hudbou Maxe Richtera | Spectaculare 2018
Datum konání:
úterý 13. únor 2018 , 18:00 h - úterý 27. březen 2018, 21:00 h
Místo konání:
BIO | OKO - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Film
Zdroj:
1071804332960752
Kliknutí
163

Popis

↓ For English scroll down ↓

Spectaculare 2018: KINO

Spectaculare uvádí filmové úterky s hudbou neměckého skladatele Max Richter.
Maxe Richtera vybrali dramaturgové Festivalu Spectaculare jako téma filmových projekcí v rámci letošního Spectaculare. Společně s Bio Oko pak byly vybrány 4 filmy, které máte v letenském kině možnost vidět.

13.2. 18:00
FUTUROLOGICKÝ KONGRES (2013, IL/DE)
Robin Wrightová hraje Robin Wrightovou, herečku, jejíž kariéra je krátce za vrcholem. Od velkostudia Miramount dostává poslední šanci, jak se udržet v kurzu, a „nabídku, která se neodmítá“. Ta zní: prodat vlastní pocity, emoce, vzpomínky, každé pnutí tváře, zkrátka svou filmovou identitu. Bude číselně naskenována, čímž se vytvoří její digitální alter ego, které bude Miramount dle vlastního uvážení obsazovat do filmových projektů, i těch nejkomerčnějších, které v minulosti herečka odmítala. Odměnou jí bude nejen velkorysé finanční ohodnocení obchodu s duší, ale také bonus v podobě věčného mládí ve snímcích, které digitální alter ego natočí. Po čase se skutečná Robin objevuje coby čestný host na kongresu Miramount-Nagasaki ve světě zcela transformovaném a fantazijním. Snímek zve diváka na vizuálně omračující jízdu, ve které se ztrácí hranice mezi fantazií, realitou a snem. Film je originálním zamyšlením nad budoucností světa a stříbrného plátna.
Režie: Ari Folman

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=QHBl43lMJY0

20.2. 18:00
CIZÍ OBĚD (2013, IND/FR)
Už 120 let posílají ženy v Bombaji svým manželům do práce obědy v kastrůlkách prostřednictvím pozoruhodné sítě poslíčků. Vědci z Harvardovy univerzity tento dokonalý doručovací systém analyzovali a dospěli k závěru, že na špatnou adresu doputuje jen jeden z milionu obědů. A právě tento ojedinělý zatoulaný oběd svede dohromady osudy dvou lidí – půvabné Ily (Nimrat Kaur), která žije osaměle v domácnosti a marně bojuje o manželovu pozornost, a úředníka Saajana (Irrfan Khan – Pí a jeho život, Milionář z chatrče), kterému důchod nepříjemně klepe na dveře. O tom, že jedna malá chyba vám může změnit celý život, vypráví Cizí oběd s přívětivým humorem. Netradiční romance se díky svému pozitivnímu vyznění stala miláčkem diváků karlovarského festivalu 2013.
Režie: Ritesh Batra

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=sK3R0rvnlPs

20.3. 18:00
LORE (2012, DE/UK)
Poté, co byli Lořini (Saskia Rosendhalová) nacističtí rodiče (Hans-Jochen Wagner a Ursina Lardiová) uvězněni americkými a sovětskými vojsky a ona byla ponechána svému osudu, přebírá dívka zodpovědnost za své čtyři mladší sourozence a vede je z Bavorska přes zničenou zemi na sever do bezpečí babiččina domu vzdáleného asi 900 km. Na své pouti děti musejí překonávat mnohé těžkosti, které s sebou přinášejí nelehké poválečné podmínky. Lore začíná chápat realitu – hrůzu Hitlerovy války i důsledky jednání svých nacistických rodičů, kteří znali a schvalovali zvěrstva holocaustu. Jak se ze dnů stávají týdny, potkají sourozenci záhadného a fascinujícího Thomase (Kai Malina), vyčerpaného židovského uprchlíka, o jehož minulosti nikdo nic neví. Thomas se skupinkou putuje přes lesy a pole a postupně si díky vytrvalé houževnatosti a znepokojující dobrotivosti přece jen získá jejich důvěru. Má však Lore Thomasovi důvěřovat? A pokud nebude, co se stane s jejími sourozenci? Přežijí? Lore nás žádá, abychom znovu zauvažovali nad podstatou lásky, viny a odpuštění ve válkami zjizveném světě.
Režie: Cate Shortland

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=8v3rgP0Aqu8

27.3. 18:00
PERFECT SENSE (2011, UK/SE)
Zatímco epidemioložka Susan a šéfkuchař Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě začínají podléhat zhoubné nákaze a začínají ztrácet čich, chuť, sluch, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Film podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe.
Režie: David Mackenzie

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=iexMJrBzZtA

MAX RICHTER
Max Richter je skladatel filmové hudby a hudebník a ovlivnil ho punk a elektronická hudba, a proto je již od začátku jeho dílo propojením klasické a elektronické hudby. Mezi desítkami jeho prací můžeme najít sólová alba, filmovou hudbu, ale také hudební díla pro operu, balet, činohru a hudebně-umělecké instalace ve spolupráci s jinými umělci.
V 80. letech minulého století se Max Richter podílel jako spoluzakladatel na vzniku současného klasického souboru Piano Circus, známého pro svoji prezentaci skladeb od Arvo Pärta, Briana Eno, Philipa Glasse, Julie Wolfe a Stevea Reicha. Toto sexteto pianistů vydalo již pět alb. V letech 1996 - 1998 spolupracoval Richter s The Future Sound of London a v roce 2000 s hudebníkem Roni Sizem na jeho albu In the Mode. V roce 2002 nahrál Richter osmnácti-skladbové al

Sdílet BIO: Filmy s hudbou Maxe Richtera | Spectaculare 2018

Komentáře  

0 #7 BIO: Filmy s hudbou Maxe RichteraGuest 2018-03-27 10:40
Every weedkend і uѕeⅾ tօ pay а visit this web page, for the
reason that i wish for enjoyment, sinche this tһіs website
conations genuinely ցood funny stuff tоo.


Have a look at my website; mezo: http://mezocoupons.blogspot.com/
Citovat
0 #6 BIO: Filmy s hudbou Maxe RichteraGuest 2018-03-20 00:05
Hi there, every time i used to check weblog posts here in the early hours in the daylight,
as i love to gain knowledge of more and more.


my web-site wells fargo
login: https://anderamirk.org/
Citovat
0 #5 BIO: Filmy s hudbou Maxe RichteraGuest 2018-03-16 22:32
Great delivery. Sound arguments. Keep up the good effort.My web-site: sign in wells fargo (https://anderamirk.org/: https://anderamirk.org/)
Citovat
0 #4 BIO: Filmy s hudbou Maxe RichteraGuest 2018-03-06 22:26
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this
website yourself or did you hire someone to do it for you?

Plz reply as I'm looking to construct my own blog and would like to find out where u got this from.
kudos

my weblog ... wells fargo financial login (https://thinklogin.org: https://thinklogin.org/)
Citovat
0 #3 BIO: Filmy s hudbou Maxe RichteraGuest 2018-03-03 20:24
If you are going for finest contents like me, just visit this site everyday
for the reason that it offers feature contents, thanks

My web-site :: wellsfargodealerservices sign in: https://thinklogin.org/
Citovat
0 #2 BIO: Filmy s hudbou Maxe RichteraGuest 2018-03-03 01:03
Everyone loves what you guys are usually up too.
This sort of clever work and coverage! Keep up the superb works guys I've incorporated you guys to my own blogroll.


my website - wells fargo login: https://thinklogin.org/
Citovat
0 #1 BIO: Filmy s hudbou Maxe RichteraGuest 2018-03-03 01:03
Everyone loves what you guys are usually up too.
This sort of clever work and coverage! Keep up the superb works guys I've incorporated you guys to my own blogroll.


my website - wells fargo login: https://thinklogin.org/
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS