E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

UK Subs / UK + support: TV Smith / UK
Název akce:
UK Subs / UK + support: TV Smith / UK
Datum konání:
úterý 31. leden 2017 , 20:00 h - 23:00 h
Místo konání:
Futurum Music Bar - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
114069759075175
Kliknutí
121

Popis

UK Subs / UK + support: TV Smith / UK
31.1.2017 - Futurum Music Bar
Vstupenky 330 Kč + poplatky na www.goout.cz, v Ticketpro a Ticketportal, na místě v den koncertu 400 Kč
-----------------------------------------------------------------------------------------
V roce 2017 U.K. Subs oslaví čtyřicet let od svého vzniku; tahle legendární punková kapela i po letech reprezentuje pravý duch punk rocku a své čtyřicáté narozeniny přijedou oslavit opět i do Prahy, kdy 31.ledna zahrají spolu s TV Smith v pražském Futurum Music Baru. Vstupenky za 330 Kč + poplatky jsou ke koupi na www.goout.cz, v Ticketpro a Ticketportal, na místě v den koncertu 400 Kč.

Při vzniku UK SUbs je Inspirovali Damned - v době, kdy se rodil britský punk. Legendární Charlie Harper zformoval Subs ze svého tehdy R&B seskupení The Marauders zhruba v létě 1977.

Začínali jako The Subversives, později si jméno zkrátili na The Subs a pak na definitivní U.K. Subs. Jejich vysokorychlostní R&B se proměnil v punk.

V říjnu 1977 se k Charliemu připojil kytarista Nicky Garratt a právě duo Harper/Garratt stálo u zrodu nejúspěšnějších skladeb kapely. Jejich první nahrávkou byl živák z legendárního londýnského klubu ‘Farewell To The Roxy’ LP.

Záhy si jich povšiml John Peel, který jim nabídl, že bude financovat jejich první nahrávky. Nicméně první singl C.I.D.vyšel u gramofirmy City Records v září 1978. Stal se hitem v roce 1979 a kapela podepsala smlouvu s Gem Records. V letech 1979-81 měli sedm po sobě jdoucích hitů v UK Top 30 - Stranglehold, Tomorrows Girls, She's Not There, Warhead, Teenage, Party In Paris a Keep On Running. Vydali také dvě alba, která dosáhla do britské top ten - Brand New Age a Crash Course.

Dvaasedmdesátiletý Charlie Harper získal přezdívku kmotr punku a skupina během své činnosti střídala obsazení i gramofirmy.

U.K. Subs jsou jake archivní víno – jsou čím dál tím lepší.V roce 2016 vydali album ‘Ziezo’ prostřednictvím úspěšné kampaně PledgeMusic. Dosáhli nejen pochvaly kritiky, ale podařilo se jim jako první kapele na světě uzavřít vydávání alb s prvními písmeny názvů podle abecedy – od A do Z.

UK Subs jsou Charlie Harper – zpěv, Steve Straughan – kytara a Alvin Gibbs – basová kytara. Jako support vystoupí TV Smith.

Více info:

www.uksubs.co.uk
www.facebook.com/uksubs
www.tvsmith.com
www.futurum.musicbar.cz
www.facebook.com/futurum
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Sdílet UK Subs / UK + support: TV Smith / UK

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS