E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

FRU-FRU & hosté - 15 let na světě
Název akce:
FRU-FRU & hosté - 15 let na světě
Datum konání:
pátek 30. říjen 2015 , 19:30 h - 19:30 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
131139327234405
Kliknutí
275

Popis

Kapela Fru Fru v rámci oslav 15. výročí činnosti představí v pátek 30.10.2015 ve světové premiéře v Paláci Akropolis v Praze jedinečnou a vemi specifickou rockovou operu FREAK SHOW. Jedná se o jedinečné spojení bizzarně-varietní show s originální hudbou této hudební skupiny. Spojení videoprojekce se živými vstupy známých umělců vás zajisté nenechá chladnými. Součastně s tímto projektem bude v premiéře promítnut zbrusu nový videoklip kapely. Kromě kapely Fru Fru s hudebními hosty jako například Lenka Dusilová, Marcel Bárta, Jan Coufal, František Kučera a další vystoupí herci Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Lukáš Pavlásek, Leoš Noha, Jakub Žáček, Jiří Vyorálek, Miluška Bittnerová a také několik opravdu prapodivných figur.

Celé toto představení bude zaznamenáno na DVD nosič.

Během svého patnáctiletého působení se FruFru představili na stovkách pódií – v ČR, na Slovensku, v Polsku, Německu, Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku, Velké Británii a Francii.

FruFru vznikli v roce 2000 v Třebíči jako příležitostné seskupení k improvizacím na vernisážích...

V únoru 2003 vydali debutové CD Hmotný svět s texty Honzy Volfa, Allena Ginsberga, Georga Trakla, Václava Bartoše a kmene Evenků… V rámci prezentace se FruFru objevili v pořadech České Televize, Óčka, Musicbox TV a na soukromých i státních rozhlasových stanicích. Časopis Report vydal jednu píseň na CD kompilaci Soundczech.

V prosinci 2005 kapela vydala své druhé album Nevěř tichu u Indies records, za které byla nominována na žánrovou cenu akademie populární hudby Anděl 2005. Točilo se v Sonu a v klidu domácího studia. Texty si psal opět Václav Bartoš, další poskytli Ditmar Chmelař, Kryštof Ewanče a anonymové ze 16. století. CD se dostalo do distribuce v Polsku a na zahraniční internetové servery. Může se pochlubit spoustou pochvalných recenzí. Byl natočen klip k písni "Minulost patří robotům".

V lednu 2009 vychází u Indies zatím poslední album "Až přiletí tučňák..." za účasti hostů: Zpěv, housle, kvinton: Gabriela Vermelho (Maraca); Zpěv, violoncelo: Dorotka Barová (Tarafuki); trumpeta, křídlovka: František Kučera (ex Čikori) a na stick nám hostoval Jakub Vejnar (Baterky, Aneta Lengerová a další). K písni Přijď byl v říjnu 2009 natočen klip v brněnském HaDivadle, ve kterém se objevují známé tváře HaDivadla jako např. Tomáš Matonoha, René Kalný, Maruna. V roli toužebně očekávané milé, která se neustále válí po restauracích se nachází Gabriela Vermelho. Za tento klip také patří dík sponzorům (rovněž v klipu účinkují), zvláště však Lumírovi Moučkovi.

Sestava:

Václav Bartoš - zpěv, steeldrumy;
Vladimír - kytara, zpěv;
Adam Kotrba - baskytara, zpěv;
Nelid - bicí

Předprodej Ticketpro: http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/kluby/1679118-fru-fru-15-let-na-svete.html
Předprodej Eventim: http://www.eventim.cz/tickets.html?fun=erdetail&affiliate=ECZ&doc=erdetaila&erid=1486627

Vstup v předprodeji bez poplatků: 130 Kč
Vstup v předprodeji v kavárně Paláce Akropolis: 140 Kč
Vstupné na místě: 180 Kč

Sdílet FRU-FRU & hosté - 15 let na světě

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS