E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

NTKino: Anatomie nenávisti
Název akce:
NTKino: Anatomie nenávisti
Datum konání:
pondělí 30. leden 2017 , 18:30 h - 20:30 h
Místo konání:
NTK - Národní technická knihovna - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Film
Zdroj:
1400979239912646
Kliknutí
126

Popis

Revue Prostor ve spolupráci s NTKino zve na křest 106. čísla s titulem Anatomie nenávisti a s ním spojenou debatu. Debaty se zúčastní někteří z přispěvatelů a moderovat ji bude dokumentarista Ivo Bystřičan.

Revue Prostor své nové číslo věnuje jevu, který výrazně rezonuje soudobou nejen českou společností – nenávisti. Přední čeští autoři a myslitelé se v dramaturgickém konceptu dokumentaristy Ivo Bystřičana setkávají, aby se každý ze své perspektivy pokusili vystihnout anatomii tohoto jevu. Cílem je ukročit od běžných frází a morálního povýšení a soustředit se na pochopení prvků, které stojí za vzepjatými společenskými emocemi.

Anatomii nenávisti v hlavních sekcích čísla pojatých jako Anamnéza, Diagnóza, Indikace a Terapie tvoří texty Petra Pitharta, politologů Jiřího Pehe či Ondřeje Slačálka, rusisty Tomáše Glance, sociologů Daniela Prokopa a Ondřeje Císaře, arabistů Miloše Mendela a Bronislava Ostřanského, filmařky Violy Ježkové, profesora práva Jiřího Přibáně, environmentalisty Lukáše Likavčana, politoložky Anny Durnové a mnoha dalších. Divadelní hru Anatomie nenávisti pro toto číslo napsal dramatik Roman Sikora.

VSTUP ZDARMA

Revue Prostor: https://www.kosmas.cz/nakladatelstvi/5096/sdruzeni-pro-vydavani-revue-prostor/

Sdílet NTKino: Anatomie nenávisti

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS