E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

ZNOUZECTNOST + ZUBY NEHTY
Název akce:
ZNOUZECTNOST + ZUBY NEHTY
Datum konání:
pátek 18. září 2015 , 19:30 h - 19:30 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
142589266076065
Kliknutí
274

Popis

Skupina Znouzectnost představí nové CD Beat simplicitas.

Znouzectnost

Beat simplicitas
...aneb zpátky na stromy a po jejich kmenech dolů ke kořenům. Po šesti letech vydává plzeňská partička ZNOUZECTNOST nové album, za 28 let své existence čtrnácté v pořadí a jako první natočené pouze v zakládající sestavě Caine, Déma, Golda - bez přizvaných hostů. Takže - návrat ke kořenům prenatální garážové jednoduchosti, album natočené za pár dnů s pomocí moderních technologií - stylově v opravdové garáži kdesi za Plzní. A po 22 dlouhých letech nejen jako CD, ale i jako formát klasického vinylového LP, formátu povstávajícího jako Fénix z popela technického skorozapomění.A s novým albem Beat simplicitas se od podzimních dnů vydává ZNOUZECTNOST na další štace svého neverendingtour...

ZNOUZECTNOST (někdy uváděná i zkratkou ZNC) je svérázný mix punku, undergroundu, někdy i folku, šansonu a určitého archetypálního primitivismu, vycházející především z tradičního „tříakordového“ písničkářství. Vznikla v totalitním roce 1986 v Plzni, inspirována přímočarou jednoduchostí punkové a nové vlny, zprostředkované za tehdejší „železnou oponu“ především německým televizním a rádiovým vysíláním, dovolující hrát v podstatě každému, kdo v sobě našel drzost vzít do ruky hudební nástroj bez ohledu na to, jestli na něj uměl či neuměl hrát.

ZNOUZECTNOST časem překročila jak hudební šuplík daného žánru, tak pomyslné lokální hranice svého města a postupně se přetavila ve svéráznou a autentickou skupinu, která si dokázala získat přízeň velkého množství fanoušků, i inspirovala a ovlivnila vznik a tvorbu dalších hudebních skupin u nás. V podstatě mimo zájem médií. O lecčems vypovídá i to, že dodnes tak trochu polarizují hudební kritiku i posluchače obeznámené s jejich existencí na dva tábory – na jedné straně obliba a někdy skoro až „kultovní“ statut a na druhé straně nepochopení a někdy až cílená ignorace - mezi tím víceméně nic.

Takže rekapitulace – skoro 30 let na scéně, skoro 3000 vystoupení, skoro 300 písní. Tři týpci, většinou tři akordy. Někdy i jen dva. Slušné skóre. A slovem náhodného kolemjdoucího: „Kdyby Jára Cimrman založil punkovou skupinu, vypadala by jako vy.“

Beat simplicitas!
Beat it!
Howg!

ZUBY NEHTY
první česká dívčí kapela, vlastně dnes už ženská, zahraje jako host kapely Znouzectnost při křtu jejich nové desky.

Před pár měsíci i kapela Zuby nehty pokřtila v Akropoli nové album. Jmenuje se Kusy a je kladně ceněno kritikou i fanoušky. A právě skladby z tohoto CD, doplněné o starší hity, během večera zazní.

Cena v předprodeji bez poplatků: 160 Kč
Cena v předprodeji v kavárně Paláce Akropolis: 170 Kč
Cena na místě: 250 Kč

Předprodej Ticketpro: http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/kluby/1639157-znouzecnost-zuby-nehty.html
Předprodej Eventim: http://www.eventim.cz/tickets.html?fun=erdetail&affiliate=ecz&doc=erdetaila&erid=1453737

Sdílet ZNOUZECTNOST + ZUBY NEHTY

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS