E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Adam Tureček - Craftbrut: The Defaut Fault
Název akce:
Adam Tureček - Craftbrut: The Defaut Fault
Datum konání:
čtvrtek 22. únor 2018 , 19:00 h - sobota 14. duben 2018, 18:00 h
Místo konání:
DOX - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Výstava
Zdroj:
145323186143199
Kliknutí
144

Popis

S radostí Vás zveme na další z řady výstav současného českého designu v Dox by Qubus. Tentokrát se můžete těšit na projekt designéra Adama Turečka s názvem Craftbrut: The Default Fault.

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 22.2. v 19.00 v Dox by Qubus galerie DOX a bude možné ji navštívit zdrama až do 25. 5. 2018.

Craftbrut je projekt Adama Turečka, který představuje experimentální přístup k navrhování a výrobě "užitných" objektů brutální-násilnou cestou za pomoci základních dílenských nástrojů a strojů. Tento způsob vzniku objektů je provázen něčím, co lze označit za výchozí chybu. Je to předpoklad odchýlení se od smyšleného, fyzicky neexistujícího etalonu vznikajícího objektu. Toto odchýlení je záměrné, né však kontolovatelné nebo náhodné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stává se tak nekorigovanou chybnou součástí výsledného objektu.

V rámci výstavy bude představena celá kolekce objektů projektu Craftbrut / lampy Millet, talíře Flexart, puzzle PuzzyBox, polička BNNB, váza Sweet&Sour, zrcátko Dyad/ a nové objekty AsFault.


Adam Tureček je designér ze studia AAKKFOREVER, zabývající se průmyslovým a grafickým designem.

Vystudoval Umprum. Za svou práci získal několik nominací a ocenění. / např. Objev/Designér roku-CGD, Edida, BombaySapphire Glass Competition /.

/

Craftbrut is a project by Adam Tureček, which represents an experimental approach to designing and manufacturing "useful"
objects in a brutal-violent way using basic workshop tools and machines. This way of creating objects is accompanied by something that can be labeled as the default fault. It is a prerequisite for deviating from the fictitious, physically non-existent standard of the creating object. This deviation is deliberate, but not controled or random, as it might seem at first glance. It becomes an uncorrected erroneous part of the resulting object. The exhibition will feature the entire collection of objects of the Craftbrut / Millet lamp, Flexart plates, PuzzyBox puzzle, BNNB shelf, Sweet & Sour vase, Dyad mirror / and new AsFault objects.

Adam Tureček is a designer from AAKKFOREVER , an industrial and graphic design studio.He graduated from Umprum. He earned several nominations and awards for his work.

/ eg Discovery / Designer of the Year-CGD, Edida, BombaySapphire Glass Competition /.

Sdílet Adam Tureček - Craftbrut: The Defaut Fault

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS