E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Xindl X 28/2 & 1/3
Název akce:
Xindl X 28/2 & 1/3
Datum konání:
úterý 28. únor 2017 , 20:00 h - středa 1. březen 2017, 23:59 h
Místo konání:
Lucerna Music Bar - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
1688206528169022
Kliknutí
99

Popis

Xindl X se na jaře vydá na koncertní turné k albu Kvadratura záchranného kruhu. V Lucerna Music Baru se objeví hned 2 večery za sebou – 28. února a 1. března. Hostem bude Petr Lűftner, kterému Ondřej Ládek produkoval debutové album Až se příště narodím.

Vstupenky jsou v předprodeji za 300 Kč na pokladně a webu Lucerna Music Baru, na GoOut.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Vstupenky online 28. 2. https://www.musicbar.cz/program/xindl-x-2/
Vstupenky online 1. 3. https://www.musicbar.cz/program/xindl-x-3/

Na nové desce, která vychází 23. září 2016, využívá Xindl X převážně akustické nástroje a míchá pop s folkem a dalšími styly, stejně jako tomu bylo na předchozí úspěšné desce Čecháček Made. Na rozdíl od těch předchozích se ale Xindl X na této snaží o to, aby písně měly stejnou náladu a energii jako ji mají na koncertech. Proto album vznikalo bez jakýchkoliv hostů, pouze v pětici muzikantů, která s ním pravidelně vystupuje.

Xindl X vlastní album charakterizuje: „Písně spojuje to, že všechny vypráví příběhy lidí, topících se ve svých problémech. Ale jinak jsem se snažil, aby deska byla tématy a náladami co nejpestřejší. Najdete tu vážnější písně, jako třeba Na palubě Titanicu, která popisuje rozpad společnosti během krize, nebo Žáby v hrnci, líčící atmosféru doby, kde „ve strachu z netolerantních ztratili jsme toleranci“, ale i satirickou skladbu Mušle o poměřování si pindíků na záchodech či žertovnou píseň o milostných katastrofách Mýval. Portréty ztracených existencí ve víru velkoměsta Popelka a Vítr v kešeni, ale i písně o neztrácení naděje jako Na vodě, Od mozku k srdci či Světlo na konci tunelu. A navrch píseň o andělech mezi námi Gréta.“

Z nového alba představil už počátkem roku skladbu Na vodě, která se přes půl roku držela na čele našich hitparád, a před týdnem zveřejnil i druhý singl – baladu POPELKA. Na klip, který k němu vytvořil Xindlův dvorní výtvarník Ondřej Pfeiffer, se můžete podívat dole.

Album vzniklo ve studiu DC Sound ve složení: Xindl X (zpěv, akustická kytara, hudba a texty) Dalibor Cidlinský jr. (produkce a hudební režie, piano, banjo, mandolína, akustická kytara), Jan Cidlinský (housle, baskytara, kontrabas), Lukáš Bundil (elektrická kytara), Milan Matoušek (akustická a elektrická kytara) a Emil Valach (bicí). Producentem desky byl – stejně jako u posledních tří Xindlových alb – Dalibor Cidlinský jr.

Sdílet Xindl X 28/2 & 1/3

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS