E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Bokka /Pl + Cleo T. - Shine /Fr
Název akce:
Bokka /Pl + Cleo T. - Shine /Fr
Datum konání:
čtvrtek 30. březen 2017 , 19:30 h - pátek 31. březen 2017, 22:00 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
1901443210085702
Kliknutí
100

Popis

EuroConnections za podpory Liveurope uvede polskou skupinu BOKKA a francouzskou elektro-popovou zpěvačku Cleo T s audiovizuálním projektem Shine.

Málokterý polský projekt posledních let na sebe poutá takovou pozornost jako elektronický kolektiv Bokka. A není to jen tím, že jeho členové úzkostlivě skrývají svoji identitu - nedávají rozhovory a vystupují zásadně v maskách. Upozornili na sebe hned debutovým singlem Town of Strangers - hypnotickým popovým eposem, který sklidil pochvalu i od renomovaného magazínu Pitchfork. Anglicky nazpívaný debut stejného jména vyšel na podzim roku 2013 a Bokka na něm míchají indie rock s elektroniku a hymnickými dívčími vokály. Kvůli důrazu na atmosféru srovnávali novináři v recenzních polský kolektiv se skupinou Warpaint či severskými zpěvačkami Fever Ray nebo Lykke Li.

Druhé studiové album Don't Kiss And Tell vydali Bokka vloni na podzim a jejich temný zvuk dostal ještě výraznější postpunkové kontury s bezmála gotickými přesahy. Skupině se na novince daří zachytit energii svých koncertních vystoupení a album si vysloužilo nominaci na hudební cenu Fryderyki 2016 v kategorii alternativní a elektronická hudba. Album bodovalo i v polském žebříčku a kapela ho představila na holandském festivalu Eurosonic nebo na malém turné po Británii.

Českou premiéru si 30. března v Paláci Akropolis odbyde pařížská (a momentálně i berlínská) umělkyně Cleo T. V její tvorbě se pop napájí z divadelních emocí a míchá akustické a elektronické nástroje. Na francouzské scéně se pohybuje od roku 2010, kdy vlastním vydává nákladem album Songbirds Singing. V roce 2012 natáčí album Songs Of Gold & Shadow, na jehož vznik dohlíží producent John Parish, spolupracovníkem PJ Harvey. V následujících letech procestovala se svojí hudbou celý svět – hrála na SXSW v Texasu, anglickém festivalu The Great Escape nebo na Canadian Music Week v Torontu.
Do Prahy přiveze Cleo T. své nové album nazvané Shine, které vychází v březnu 2017. Posbírala na ně kolaborace s dvanácti hudebníky z celého světa – mezi nimiž jsou elektroničtí producentni i představitelé žánru world music. Album producentsky zaštítil berlínský DJ Rodion. Na jejím aktuálním turné nové písně ožívají v podobě audiovizuálního projektu, jež pracuje s působivým propojením hudby a obrazu. „Je to jako tradicionál, modlitba, volání po světlu a víře. Když přichází noc a všechno ztiší, potřebuješ jen zavřít oči a soustředit se na neviditelné síly, které udržují světlo naživu.“ prohlašuje o konceptu své desky zpěvačka, jejíž hlas evokuje Kate Bush či Ninu Simone.

Více informací:
www.Bokkamusic.com
www.cleotmusic.com

Sdílet Bokka /Pl + Cleo T. - Shine /Fr

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS