E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

BENEFIČNÍ MOVE FESTIVAL - Goodfellas, IAN, Lety Mimo, Black Lion
Název akce:
BENEFIČNÍ MOVE FESTIVAL - Goodfellas, IAN, Lety Mimo, Black Lion
Datum konání:
úterý 10. prosinec 2013 , 19:00 h - středa 11. prosinec 2013, 01:05 h
Místo konání:
Futurum Music Bar - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
192386767620531
Kliknutí
19

Popis

GOODFELLAS, IAN, LETY MIMO, BLACK LION

Move festival uvádí
Česká hudba potřebuje do světa!!!
(MOVE podporuje hudebníky, hudebníci podporují tvůrčí činnost duševně nemocných)
Akustický vánoční koncert nejen pro přátele:
10.12. Praha, Futurum

HUDEBNÍCI POMŮŽOU DUŠEVNĚ NEMOCNÝM TVOŘIT A VYSTAVOVAT
Goodfellas, IAN, Lety Mimo (akusticky), Black Lion
benefice pro Klub V. kolona a Green Doors o.s.

Podíváme li se na stav dnešní české populární tvorby, zjišťujeme, že je to desítky let stále stejné. Na jedné straně mediální konzum a na druhé straně "alternativa", která však na rozdíl od naší "komerce" osloví v zahraničí. Naše Média však "alternativu" ignorují. Zvláštní situace. Zdá se, že 2 - 3% z kulturního rozpočtu státu na živou kulturu je pravděpodobně koncepční záměr. Možná je to jen nepochopení rozdílných zájmů a vkusu, nepochopení, že existuje mladá generace… V civilizovaných společnostech je kupodivu živá kultura (tvůrci, kapely, ale i kluby, festivaly) podporovány třeba až i 55 % z kulturních rozpočtů. Proto také zahraniční hudebníci jezdí k nám. Naši umělci nejezdí. Před sto lety jsme však byli konzervatoř Evropy…

Proto jsme se rozhodli uspořádat vánoční koncert, kde každý někomu něco dá. Pořadatelé podporu a prostor a hudebníci zase podporu jiným tvůrčím osobnostem.

Výtěžek, resp. honorář kapel předvánočního akustického koncertu je věnován Klubu V. kolona, jako příspěvek na tvůrčí činnost: Klub funguje jako tréninkové místo pro lidi s duševním onemocněním a usnadňuje jim přechod zpět na trh práce. Hudební skupiny se rozhodly přispět k realizaci společným vánočním koncertem: „Chceme umožnit ostatním umělecký rozvoj. Dobře víme, jak je důležité mít prostor pro realizaci svých nápadů. Chceme pomoct, aby se z Klubu V. kolona stalo místo plné umění a inspirace,“ říká k projektu kytarista skupiny Goodfellas Jonny.

Vystoupí kapely, které spojuje především čistě akustický zvuk, byť v různých podobách. Goodfellas, přední představitelé domácí akustické scény, se proslavili hitovými skladbami na pomezí rocku a folku. Za své poslední album získali cenu Anděl jako Objev roku a nedávno oslavili pět let existence. Akustické duo IAN z Brna vtrhlo na scénu v netypickém obsazení kytara a violoncello. Se svým dynamickým repertoárem se nedávno stali vítězem Youtube festu. Speciální akustický set si pro koncert připravila i legendární skupina Lety Mimo, která svůj taneční rockový repertoár mnohokrát úspěšně prezentovala i v akustické podobě. A vystoupí taky kytarové duo Black Lion, autentické písničkářství v ryzí podobě dvou vynikajících kytaristů.

Nápad podpořit umělecké aktivity lidí s duševním onemocněním pak vzešel přímo od muzikantů. „Od požáru, který se v Klubu V. kolona udál v roce 2011, stále probíhá rekonstrukce prostor kavárny. Výtěžek má přispět k obnovení místní atmosféry a poskytne možnost lidem s duševním onemocněním prezentovat umělecká díla. Mnohokrát děkujeme za uspořádání benefice všem kapelám a návštěvníkům, kteří nám skrze benefici přispějí.“ říká vedoucí V. kolony Jan Socha. Výtěžek převezme občanské sdružení Green Doors o. s., které provozuje Klub V. kolona.

Těšíme se na vás !

Sdílet BENEFIČNÍ MOVE FESTIVAL - Goodfellas, IAN, Lety Mimo, Black Lion

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS