E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Peder Mannerfelt /SE - Hieroglyphic Being /US - Gil Delindro /PT
Název akce:
Peder Mannerfelt /SE - Hieroglyphic Being /US - Gil Delindro /PT
Datum konání:
čtvrtek 24. listopad 2016 , 22:00 h - pátek 25. listopad 2016, 01:00 h
Místo konání:
MeetFactory - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Nekategorizované
Zdroj:
198249307252653
Kliknutí
202

Popis

Tento večer je součástí akce Veřejný dům. VSTUP ZDARMA

Peder Mannerfelt (SE)
Pokud se dá o někom říct, že jeho tvorba určovala podobu švédské elektronické scény posledního desetiletí, je to určitě Peder Mannerfelt. Vedle kolaborací, které pod pseudonymem The Subliminal Kid realizoval s Fever Ray, Blonde Redhead nebo Glasser, vydal tenhle mimořádně kreativní producent tvořící polovinu elektro-experimentálního dua Roll The Dice v posledních letech hned tři studiová alba (Roll The Dice, 2010, In Dust, 2011, Untill Silence, 2014). V roce 2013 vycházejí pod jeho občanským jménem EP Come Closer a Stockholm Recorded a o rok později následuje oceňovaný dlouhohrající debut Lines Describing Circles. V téže době vzniká label Peder Mannerfelt Production, platforma pro autorskou tvorbu i podporu produkce spřízněných umělců. Zatím posledním počinem tohoto mimořádně plodného hudebníka je v pořadí druhá dlouhohrající studiovka, kterou vydal vloni pod názvem The Swedish Congo Record.
https://soundcloud.com/the-subliminal-kid

Hieroglyphic Being (US)
Jméno Jamala Mosse (narozen 1973) ukrývajícího se pod pseudonymem Hieroglyphic Being je už řadu let neoddělitelně spjato s chicagskou acid house a techno scénou, kterou pomáhal utvářet coby DJ, producent i promotér. Jeho abstraktně futuristické kompozice nasáklé stejně tak free jazzem a industrialem jako housovými a techno beaty jedinečným způsobem kombinují kreativní spontaneitu se studiově nablýskanou dokonalostí, aby ve výsledku vytvořily živelně hutnou zvukovou směs, která nikoho nenechá v klidu postát. I když má na kontě desítky vydaných maloformátů a studiových alb, jeho album We Are Not the First (Rvng Intl.), které Hieroglyphic Being vydal společně se Sun Ra Arkestra, bubeníkem Gregem Foxem a zpěvačkou Shelley Hirsch pod názvem J.I.T.U. Ahn-Sahm-Buhl, způsobilo vloni na undergroundové scéně doslova poprask.
https://soundcloud.com/technicolour-music/fourth_dimension

Gil Delindro (PT/DE)
Multimediální umělec Gil Delindro se ve své práci zabývá rozporuplnými vztahy mezi osobností, přírodou a technologiemi. Překračováním hranic jednotlivých médií, jako je film, zvuk, instalace, performance a divadlo, se snaží vystavět most mezi uměleckými prostředky a výzkumnými perspektivami, které se zaměřují na pojmy jako animismus, čas, paměť, odloučení, zamoření a postdigitální konflikt. Ve své práci využívá surové prvky a vlastní analogové procesy, jejichž prostřednictvím vytváří hmatatelné, silně sugestivní zvukové formy, ve kterých se zračí jak konkrétní, tak jedinečné imaginární krajiny.
http://delindro.weebly.com/selected-work.html

Vystoupení Pedera Mannerfelta a instalace Gila Delindra jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.
//
This evening is part of Public House event. FREE ENTRY

Peder Mannerfelt (SE)
Peder Mannerfelt has been at the forefront of the Swedish electronic scene over the last decade. He’s collaborated under the pseudonym The Subliminal Kid with musicians such as Fever Ray, Blonde Redhead and Glasser and remixed the likes of Massive Attack, Lykke Li and Bat for Lashes. In recent years the prolific artist has released three studio albums as part of the experimental classical duo, Roll The Dice. In 2013 Mannerfelt unveiled a new solo direction under his given name, with EPs Come Closer and Stockholm Recorded. In 2014 Mannerfelt unleashed his debut LP Lines Describing Circles, a ten track album that was met with approbation by the likes of Juno Plus and Fact Magazine. 2014 also witnessed the birth of his label, Peder Mannerfelt Produktion; a channel established by Mannerfelt as a vehicle for his revised production focus, but also as a platform for like-minded artists such as Klara Lewis. In 2015, Archives Intérieures published Mannerfelt’s second full-length recording, The Swedish Congo Record.
https://soundcloud.com/the-subliminal-kid

Hieroglyphic Being (US)
Jamal Moss has long been a part of the Chicago house/techno scene as both a promoter/producer and DJ. His futuristic, abstract compositions are influenced by free jazz and industrial as well as techno and house. His recordings emphasize spontaneity and creativity over studio polis hor accessibility, resulting in a rough, dirty sound that shakes your legs. Although he has released dozens of albums and EPs, in 2015 Hieroglyphic Being collaborated with the Sun Ra Arkestra's Marshall Allen, drummer Greg Fox, vocalist Shelley Hirsch, and several other musicians under the name J.I.T.U. Ahn-Sahm-Buhl, producing the album We Are Not the First (Rvng Intl.), which received much acclaim from the underground music press.
https://soundcloud.com/technicolour-music/fourth_dimension

Gil Delindro (PT/DE)
Gil Delindro is a multidisciplinary artist focused on the the conflicting relation between ego, nature and technology. Through an extensive cross-border practice, tracing filmmaking, sound, installation, performance and theater, his work offers a de

Sdílet Peder Mannerfelt /SE - Hieroglyphic Being /US - Gil Delindro /PT

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS