E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Prague is Burning - special event
Název akce:
Prague is Burning - special event
Datum konání:
pondělí 25. duben 2016 , 20:00 h - 20:00 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
220019058374721
Kliknutí
194

Popis

Excentrický taneční battle tentokrát bez výstředních kostýmů. Tahle show v podání Radima Vizváry a Ireny Kristekové vám nabídne neobvyklý divadelní zážitek.

Tvůrci se pustili do prostoru s myšlenkou fashion show, čemuž uzpůsobili uspořádání divadla. Dlouhé molo a sezení podél něj navozuje atmosféru módní přehlídky. Divák má tak na dosah oba aktéry předvádějící se v nejšílenějších kostýmech. Sweet Cowboy, Batman, Dáma s hranostajem nebo Čínský bojovník je jen krátký výčet z toho, co můžete vidět.

"Představení se zabývá otázkou sebeuvědomění a sebeprezentace. Klademe si otázky, jakým způsobem se vyrovnáváme s odlišnou třídní příslušností, s odlišnou orientací a s pocitem vykořeněnosti. Hledáme hranici, kam až je fyzicky možné zajít, co jsme schopni vydržet, nakolik jsme ochotni exponovat svoje tělo než dojdeme k tomu, čemu dnes všichni říkají „smíření“? Všichni hodně čteme a hodně přemýšlíme, jak toho dosáhnout. Možná by bylo nejlepší nechat to být..." říká o představení režisérka Jindřiška Křivánková.

"Téma identity a vůbec místo performance na současné české scéně nemohly být otevřeny lépe. Prague is Burning může být pro mnohé šokující, ale krásné je zejména v tom, jak jednoduchými prostředky umožňuje každému nahlédnout sebe sama." říká Alexej Byček o představení v Tanečních aktualitách.

Koncept, režie: Jindřiška Křivánková
Hrají: Irena Kristeková, Radim Vizváry
Supervize a pohybová spolupráce: Anke Gerber, Oliver Pollak
Scénografie a kostýmní výtvarnice: Petra Vlachynská
Light-design: Karel Šimek
DJ: B4K
Produkce: Jakub Urban

Inscenace vznikla za podpory: Ministerstva kultury ČR, Česko-německého fondu budoucnosti, Městské části Praha 3, Nadace Život umělce, Paláce Akropolis a centra pro nový cirkus CIRQUEON.

Sdílet Prague is Burning - special event

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS