E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Anna von Hausswolff (Swe)
Název akce:
Anna von Hausswolff (Swe)
Datum konání:
pátek 4. březen 2016 , 19:30 h - 19:30 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
221534444850916
Kliknutí
40

Popis

Švédská hudebnice - zpěvačka a varhanice Anna von Hausswolff se vrací do Prahy s novým albem Miraculous.

Dcera švédského skladatele a zvukového designera Carla Michaela odstartovala svoji hudební kariéru v roce 2009, kdy ji vystoupení na domácím göteborgském festivalu Way Out West katapultoval mezi nejžhavější objevy místní scény. Tuto pozici potvrdila syrovým debutovým albem Singing From the Grave (2010), na němž hrál důležitou roli klavír a samozřejmě její hlas.

Druhou desku se Anna von Hausswolff rozhodla natočit v kostele Annedalkyrkan v jejím rodném Göteborgu a Ceremony tak dominuje zvuk varhan, který písním dodává epickou atmosféru. Skladby z výtečně přijaté desky spojuje téma přírody, které se moderní člověk čím dál více vzdaluje. „Ceremony je oslavou života a všeho, co obsahuje, hlavně smrti, protože teprve ve smrti se konečně znovu spojíme s přírodou.“ vysvětluje poselství desky švédská zpěvačka.
J skvělým recenzím na toto album se po zásluze přidaly i nominace na švédské Grammy v kategorii album roku a nebo Nordic Music Prize pro nejlepší skandinávské album.

Na novince The Miraculous z ní varhany na první poslech dělají rozpoznatelnou písničkářku.Sakrální zvukový charakter nástroje jí pomáhá vykreslit podstatu textů, které jsou typicky skandinávské - realita se v nich pomalu slévá s nadpřirozenem.

Anna von Hausswolff je hudební živel a její písně propojují severské písničkářství s patosem hlubokých emocí i přírodní lyrikou

Sdílet Anna von Hausswolff (Swe)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS