E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Open Session: Anna Konjetzky & dancers
Název akce:
Open Session: Anna Konjetzky & dancers
Datum konání:
úterý 28. červen 2016 , 18:00 h - 23:59 h
Místo konání:
MeetFactory - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Nekategorizované
Zdroj:
255911178109511
Kliknutí
190

Popis

--- for english scroll down ---

Anna Konjetzky je v současné době i se svými pěti tanečníky na rezidenci v MeetFactory, kde pracuje na novém představení Wah-wah, které bude mít premiéru letos v říjnu v mnichovských Kammerspiele.

V rámci open session Anna představí svoji práci a zároveň by ráda vstoupila do tvořivého dialogu s tanečníky a choreografy působícími na české scéně.

Anna Konjetzky studovala na škole fyzického divadla „Lassaad“ (J. Lecoqova metoda) v Bruselu a současný tanec a body weather v Bruselu a Berlíně. V letech 2005 až 2008 pracovala jako asistentka choreografky Wandy Golonka v Schauspiel Frankfurt. Už několik let sleduje nekompromisně svou cestu uměleckého výzkumu. S nenasytnou zvídavostí zkoumá prostorová uspořádání, hranice scénického představení (performance) a složitou interakci těla, prostoru a jak je toto vše vnímáno. Centrem jejích snah je aktivní vkládání smyslové informace do prostoru, kdy opouští klasický prostor jeviště a dává přednost instalačním prostorům nebo formátům peep-show.

Práce Anny Konjetzky:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=VI7OfKDeF0M
http://www.annakonjetzky.com/en/

//

Anna Konjetzky and her five dancers are currently in residential stay at MeetFactory. Through her residency she is working on a new performance Wah-wah, whose premiere will take place in October at the Munich Kammerspiele.

As a part of the open session Anna will present her work and she would like to start a creative dialogue with the dancers and choreographers operating on the Czech scene.

Anna Konjetzky studied at the physical theaterschool “Lassaad” (Methode J. Lecoq) in Brussels as well as contempory dance, and bodyweather in Brussels and Berlin. From 2005 to 2008 she worked as the assistent of the choreographer Wanda Golonka at Schauspiel Frankfurt. She has uncompromisingly pursued her path of artistic research for several years. With insatiable curiosity she explores spatial arrangements, performance areas and the complex interaction of body, space and how they are perceived. Central to her work is her active input of sensory information into a space, to the effect that she abandons the classical stage area in favour of installation spaces or peep-show formats.

Anna Konjetzky´s works:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=VI7OfKDeF0M
http://www.annakonjetzky.com/en/

Sdílet Open Session: Anna Konjetzky & dancers

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS