E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Music Infinity: Nik Bärtsch's Mobile (ECM Records)
Název akce:
Music Infinity: Nik Bärtsch's Mobile (ECM Records)
Datum konání:
sobota 8. říjen 2016 , 19:00 h - 22:00 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Nekategorizované
Zdroj:
276097426110258
Kliknutí
110

Popis

Music Infinity uvítá 8. října v Paláci Akropolis výjimečnou postavu současného experimentálního jazzu. Své těleso Mobile přiveze do Prahy oceňovaný švýcarský klavírista a skladatel Nik Bärtsch. Českému publiku představí svoji ideu „rituální groove hudby“, která hledá zvukovou extázi v repeticích a minimalismu.

Nik Bärtsch's MOBILE
Klavírista, skladatel a producent Nik Bärtsch založil těleso Mobile v roce 1997 po letech hraní s klasickými jazzovými soubory. Zrodilo se z jeho fascinace repeticí a minimalismem, ale navazuje také například na tradiční japonskou hudbu. Z elementů jazzu, funku či moderní vážné hudby splétá kvarteto hypnotickou síť do sebe zakleslých rytmů, které vtahují posluchače do šamanských rituálů evokujících předcivilizační éru.
Bärtsch má za sebou spolupráci s Laurie Andersonovou či klavíristou Hauschkou, je spolukurátorem festivalu Apples and Olives a provozuje label Ronin Rhythm Records. Desky jeho těles nicméně vychází i na proslavené značce ECM Records. Žije v Curychu a je držitelem celé řady hudebních ocenění. Vloni se stal laureátem Švýcarské hudební ceny udělované ministerstvem kultury.
www.nikbaertsch.com

„Inteligentní a přesto nabitá emocemi a zcela jímavá je hudba Mobile. Zážitek, na nějž se nezapomíná.“ napsal o koncertě portál All About Jazz. Na druhou říjnovou sobotu se do Paláce Akropolis chystá něco velmi unikátního. Nik Bärtsch's Mobile nás zavede na samotnou hranici jazzu a experimentální hudby, buďte u toho.

Vstupenky:
https://goout.cz/cs/koncerty/music-infinity-nik-bartschs-mobile/yodmb/

Sdílet Music Infinity: Nik Bärtsch's Mobile (ECM Records)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS