E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Helga Davis + Jiří Bartovanec - Raise Your Voice ► Hlasový workshop
Název akce:
Helga Davis + Jiří Bartovanec - Raise Your Voice ► Hlasový workshop
Datum konání:
sobota 2. červenec 2016 , 14:30 h - 17:30 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
276961682654792
Kliknutí
187

Popis

Kurzovné je 800,– Kč a každý zaregistrovaný účastník si s sebou může vzít zdarma další osobu..
Tento workshop je určen pro účastníky s určitou pohybovou a hlasovou (byť amatérskou) zkušeností.
Dílna bude probíhat v časech 10–13 a 14.30–17.30 v prostorách Paláce Akropolis a bude tlumočena do češtiny.

RAISE YOUR VOICE
Mimořádný workshop, který povedou newyorská vokalistka Helga Davis a v Německu působící tanečník a choreograf Jiří Bartovanec.

Práce bude založena na hledání souvislostí mezi fyzickým a vokálním pohybem v tvůrčí improvizaci a na zkoumání společných fyzických a hudebních struktur.

Účastníci se zaměří na vztah mezi pohybem a hlasem, kdy přes jednoduchost lze dosáhnout nekonečného počtu variant existence v prostoru a zvuku. Vytvoříme si škálu nástrojů, které pak použijeme pro tvorbu nového materiálu v rámci improvizace. Bude to dobrodružná cesta přetváření pohybu a hlasu do kaleidoskopu jejich podob.

Miřenka Čechová, programová ředitelka Českého centra v New Yorku, dodává:

"Spojujeme dvě výjimečné umělecké osobnosti, dva odlišné světy, dva specifické tvůrčí přístupy. Tělo a hlas, pohybové mistrovství Jiřího Bartovance a hlasové mistrovství výjimečně charismatické Helgy Davis.

Helgu jsem poprvé slyšela u Roberta Wilsona ve Watermillu, stála mu tváří v tvář, držela ho za ruce a a capella zpívala. Přihliížejícím lidem tekly slzy. Bylo to tak osobní, tak silné, pravdivé a výjimečné, že jsem za ní přišla a řekla jí, že ji chci přivést do Prahy. Netušila jsem, že se něco takového za necelý rok podaří.

S Jiřím jsem se seznámila při výběru tanečníků k mému projektu Sniper´s Lake. Okamžitě jsem věděla, že Jiří je někdo, s kým bude radost pracovat. Obrovský profesionál, s dlouholetou zahraniční zkušeností v jednom z nejprestižnějších tanečních souborů, ten, kdo inspiruje a motivuje druhé, skvělý pedagog a vynikající choreograf.

S Helgou se setká v New Yorku v rámci projektu Prague-New York Effects, při tvorbě společného díla, které bude mít světovou premiéru v Brooklynském divadle Jack, pak se přesune do Washingtonu DC a nakonec v české premiéře přiveze do Prahy, na Loď bratří Formanů 29.června. Již na residenci v New Yorku, připraví Helga s Jiřím společný workshop, který povedou v Českém Centru New York pro zdejší účastníky. Stejný model a princip přiváží i do Prahy. Bude to spontánní, intuitivní, intimní a především inspirativní. Ostatně oba dva umělci jsou právě esencí zmíněného."

Sdílet Helga Davis + Jiří Bartovanec - Raise Your Voice ► Hlasový workshop

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS