E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

SCUBA (UK), BODDIKA (UK) @ ROXY
Název akce:
SCUBA (UK), BODDIKA (UK) @ ROXY
Datum konání:
pátek 13. únor 2015 , 22:00 h - 22:00 h
Místo konání:
Roxy Prague - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
290863287791386
Kliknutí
187

Popis

SCUBA (UK) - 13/2/2014
BODDIKA (UK)

22:00 – 00:30 dMIT.RY
00:30 – 02:00 Boddika (Nonplus Records/UK)
02:00 – 03:30 Scuba (Hotflush Recordings/UK)
03:30 – 04:45 Vidras (Beats.PM)
04:45 - 06:00 Fatty M (ROXY)

Tickets at doors - 300czk

video mapping: KinocirKus

Přijíždí Moby-Dick elektronické scény, resident klubu Berghain a průkopník, kterého chtěli mnozí dostihnout, ale nepodařilo se. Paul Rose, známý světu jako Scuba, vystoupí 13. 2. v ROXY. Už není třeba smutnit nad jeho zrušeným říjnovým vystoupením po boku Maceo Plexe. Druhý únorový víkend nám to vynahradí a provede nás krajinou temných beatů.A co víc, doprovázet ho bude nikdo jiný než londýnský producent Boddika.

Přirovnání k Moby-Dickovi je nanejvýš namístě. Se svými charakteristickými vlny lámajícími beaty určuje směr britského a berlínského zvuku už od roku 2003. Scubova abstraktní elektronika, tepající house a temné techno ovlivnily celou generaci umělců jako Mount Kimbie, George FitzGerald nebo Joy Orbison.

Nejdříve si pohrával s undergroundovým garage zvukem, ze kterého se brzy vyvinul dubstep, ale to bylo Scubovi málo. Vodami si pluje, jak se mu to zlíbí, mění kurz podle aktuální nálady a nikdy nezůstává na stejné vlně. Přes temnou multižánrovou elektroniku alba Triangulation až po LP Personality nakažené převážně devadesátkovým housem.

Tak, jak se vyvíjel Scuba, rostl a transformoval i jeho label Hotflush, tvořící páteř londýnské bass music. Její směr udávala Scubova tři alba stejně jako legendární mix pro uznávanou sérii DJ Kicks. Scuba je na vrcholu a důkazem je ocenění The Best Live Act roku 2013 DJ Magu a především vlastní klubová noc v berlínském Berghaimu s názvem SUB:STANCE. Co si přát víc?

Série EP Phenix z letošního roku byla první vlaštovkou opět se měnícího směru k temnější, více introspektivní hudbě, pod jejíž dynamikou se rozpouští parket. Nejnovější album je naplánované na rok 2015 a ze zatím posledních releasů je jasné, že nás čeká něco vzrušujícího a zajímavého. Ostatně jako vždy.

https://www.youtube.com/watch?v=HnznvETexBc
https://soundcloud.com/platform/scuba-60-min-boiler-room

Londýnského producenta Alex Greena znáte buď jako jednu polovinu projektu Instra:mental, z plodné spolupráce s Joyem Orbisonem anebo také pod jménem jeho sólového projektu Boddika. Pokud má Scubu 13. 2. v ROXY někdo rovnocenně doprovázet, je to právě on.
Boddika vždy propojoval současné garage, house a bass zvuky a přitom se orientoval na tvrdou elektroniku, DnB a breakbeat. Jeho těžký sound vryl nesmazatelný otisk do detroitského zvuku a posunul tak hranice již klasického žánru. Spolupráce s Joyem Orbisonem na labelu SunkLo dala vzniknout acidovým hitům jako Swims nebo Mercy.
Alex Green nepřestává plnit svou vlastní misi a nikdy neustává ve vytváření unikátní produkce. Od Boddikova debutu v roce 2010 zásobuje svůj Nonplus records label releasy, které znamenají návrat temných zvuků zpátky na britskou scénu.
Těšte se na hudbu obklopenou hustým mrakem mlhy a prachu z těch nejtemnějších zvuků elektroniky. Sám Alex o své inspiraci tvrdí: „Když jsem ve studiu, prostě dělám to, co mi zrovna přijde, že bych měl a to je to místo, odkud pochází moje hudba."
Stručně řečeno, nikdy jste neslyšeli nic podobného.

https://soundcloud.com/boddika

Předprodej/Pesale:
Goout: https://goout.cz/en/tickets/scuba+support-boddika/iuc/
Ticketpro: http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/tanecni-elektronicka-hudba/1485788-scuba-hotflush-uk-boddika-nonplus-uk-.html
Ticketportal: http://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=920829r

Sdílet SCUBA (UK), BODDIKA (UK) @ ROXY

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS