E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Haken / UK
Název akce:
Haken / UK
Datum konání:
čtvrtek 6. duben 2017 , 20:00 h - 23:00 h
Místo konání:
Futurum Music Bar - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
345736645791843
Kliknutí
61

Popis

Haken / UK
6.4.2017 - 20.00
Futurum Music Bar, Praha
vstupenky 330,- Kč + poplatky na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal od 23.11.2016
440,- Kč na místě v den koncertu
------------------------------------------------------------------------
Britští metalisté Haken se stali pojmem na progrockové scéně od vydání svého třetího alba 'The Mountain' v roce 2013. V dubnu letošního roku vydali své čtvrté album 'Affinity' a téměř na rok přesně od jeho vydání ho 6.dubna představí živě v pražském Futuru. Vstupenky za 330,- Kč + poplatky budou v prodeji od 23.listopadu na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 400,- Kč.

Nová deska 'Affinity' nese výrazný rukopis hudby osmdesátých let. “Každý ví, že sedmdesátá léta byla pro prog rock velice důležitá,” vysvětluje kytarista skupiny Charles Griffiths. “Dřív nás ovlivňovaly kapely jako Gentle Giant, ale tentokrát nás víc inspirovalo následující desetiletí - alba '90125' od Yes, 'Toto IV’ nebo od King Crimson ‘Three of a Perfect Pair’, dokonce i hudba Vince DiColy k filmu ‘Transformers The Movie’. Milujeme zvuk, který přinesli - klávesy a bicí, a ten prolíná celé album ‘Affinity’, ale hlavně skladbu ‘1985’. "

Kapelu v roce 2007 založili Richard Henshall (kytary/klávesy/doprovodné vokály) a Ross Jennings (zpěv), ale nové album vzniklo společným přičiněním všech členů skupiny.

Klávesista Diego Tejeida vzpomíná: “Opět jsme si na mix a mastering vybrali Jense Bogrena a studio Fascination Street Studios (Opeth, Devin Townsend, Between The Buried And Me). Je to úplný čaroděj ve svém oboru!”

Kromě členů skupiny na 'Affinity' hostuje zpěvák Leprous Einar Solberg v patnáctiminutové epické skladbě 'The Architect' s mnoha různými aranžmá - od metalu přes atmosferickou část k velkolepému hudebnímu finále.

“Jsme si jisti, že tahle deska je krokem vpřed, ale zároveň si Haken drží svůj styl, který uspokojí naše starší fanoušky.”

Progressive Music Planet albu udělil deset hvězd z deseti a nazval album "jasným adeptem na desku roku".

Více info:

www.hakenmusic.com
www.facebook.com/hakenofficial
www.futurum.musicbar.cz
www.facebook.com/futurum
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Sdílet Haken / UK

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS