E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Zastav se ve snu
Název akce:
Zastav se ve snu
Datum konání:
úterý 6. prosinec 2016 , 10:00 h - úterý 20. prosinec 2016, 10:00 h
Místo konání:
Národní galerie v Praze - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Výstava
Zdroj:
360154467655353
Kliknutí
985

Popis

Autorská instalace limitované série grafik a textilu od Alžběty Skálové.

"Zastav se ve snu"
NG knihkupectví - Koenig BOOKS
6. - 31. prosince 2016

....sny popírají gravitaci, je jedno kolik vážíme, všichni mohou létat, levitovat a vznášet se, proplouvat různými světy v čase a prostoru, ve snech dochází k proměnám a objevům.
Zastav se ve snu u nás v Knihkupectví NG- KOENIG BOOKS.

Nový soubor autorských síto-tiskových grafik, které se opírají o téma snu a sny pak otištěné do polštářů dostávají se do dalšího rozměru. Kolekce 3 motivů ve 3 barvách na 3 různých sametech je zaklínadlem z pohádky. Polštáře vás vezmou na dovolenou do jiného světa, kde se zastavil čas.

Kolekce vznikla ve spolupráci se značkou Jenom látky, zabývající se dlouhodobě výrobou látek v Čechách a jejich prodejem. Spojovatelem je láska k textilu a jeho výtvarnému pojetí. Každý si najde svůj oblíbený! Pohádku před usnutím, nově objevené druhy můr a lišajů, piknik v krajině se zlatou rybkou a rorýsi.

Alžběta Skálová,
... známe ji především jako vyhledávanou a oceňovanou ilustrátorku. Ve své tvorbě si neklade omezení a soustřeďuje se na srdcové záležitosti. Je jí vlastní originalita a důraz na živost ruční práce v kombinaci s čistou grafikou. Ráda střídá žánry a propojuje ilustraci a design s volnou tvorbou a jinými obory. Účastnila se řady přehlídek designu, knižních trhů, výstav, za poslední tři roky hlavně v Japonsku. Největší inspirací je jí příroda a krajina. Vnější i vnitřní a nevědomá, krajina dětství a fantastická.

www.alzbetaskalova.com

Výklad snů je královská cesta k poznání nevědomých činností mysli.
– Sigmund Freud –

Instalace vznikla ve spolupráci Národní galerie v Praze a Jenom látky.

Srdečně vás zveme na stejnojmennou grafickou dílnu pro děti s Alžbětou Skálovou v neděli, 18. 12. od 14.00 do 16.30 (rezervace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Sdílet Zastav se ve snu

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS