E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

New York Ska-Jazz Ensamble + Green Smatroll v Rock Café
Název akce:
New York Ska-Jazz Ensamble + Green Smatroll v Rock Café
Datum konání:
úterý 20. prosinec 2016 , 20:00 h - 23:59 h
Místo konání:
Rock Café Prague (Official) - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
365058550504143
Kliknutí
133

Popis

Předvánoční večírek s New York Ska Jazz Ensamble

Řekne-li se slovo „jazz“, jen málokdo si v dnešní době představí křepčící dav v narvaném klubu, party až do rána, šílící puberťačky i tančící pány v letech. Přesto takhle vypadají koncerty kapely, která má slovo jazz dokonce v samotném svém názvu - New York Ska-Jazz Ensemble. Jedna z nejnadupanějších kapel světa,která ve své hudbě spojuje to nejlepší z jazzu, ska a reggae, míří do Prahy, aby nám nedala zapomenout na světskou zábavu ve dnech vánočního klidu. V neděli 20. prosince vystoupí v pražském Rock Café spolu s domácími Green Småtroll, kteří jsou jejich věrnými následovníky.

Za duchovního otce NYSJE je považován bývalý saxofonista The Toasters Fredy Reiter, známý spíše jako Rocksteady Freddie. Právě on přemluvil své kolegy z The Toasters - trombonistu Ricka Faulknera a bubeníka Johnatana McCaina - aby se přidali k projektu, který založil společně s kytaristou Devonem Jamesem a klávesistou Cary Brownem z legendárních The Skatalites Band. Kontrabasu se ujal známý producent a guru New York City ska crew Victor Rice, který se v té době aktivně věnoval ještě Mephiskapheles a The Scofflaws. První koncert odehrála kapela v New Yorku v roce 1994. O rok později vydala debutové eponymní album na labelu Moon Ska Records, patřícímu kytaristovi The Toasters, Bucketu Hingleymu. Na úspěšné album navázali NYSJE alby Low Blow, Get This! a Minor Moods, Skaleidoscope, Step Forward a Double Edge.

Tentokrát do Prahy přiváží své již v pořadí třinácté album „Live In Gouvy“, jež věnují památce Přemka Černíka, spoluzakladatele festivalu Mighty Sounds, který kapele v jejích začátcích pomáhal organizovat koncerty v České republice.

NYSJE + Green Smatroll
20. 12. 2016
Předprodej:
220,- Rock Café
250,- GoOut.cz

350,- na miste

Sdílet New York Ska-Jazz Ensamble + Green Smatroll v Rock Café

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS