E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Umělecký večer v MeetFactory // VERNISÁŽ / DERNISÁŽ / ATELIÉRY //
Název akce:
Umělecký večer v MeetFactory // VERNISÁŽ / DERNISÁŽ / ATELIÉRY //
Datum konání:
čtvrtek 5. únor 2015 , 19:00 h - 19:00 h
Místo konání:
MeetFactory - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
371823919665197
Kliknutí
409

Popis

FOR ENGLISH PLEASE SCROLL DOWN
-------

Srdečně Vás zveme 5. února od 19 hodin do MeetFactory. Během jediného večera se potkáme na zahájení výstavy českých umělců Terezy Fišerové a Evžena Šimery DOLBY SURROUND HUMANOLOGIC, vzdáme hold právě končící výstavě MEZI ZDMI a projdeme se ATELIÉRY rezidenčních umělců MeetFactory.

Výstava Terezy Fišerové a Evžena Šimery DOLBY SURROUND HUMANOLOGIC v Galerii Kostka je z velké části o chybění a přebývání. Autoři vytvořili objekt, který je jakýmsi ztělesnění všetečnosti a všudybylství současného umění. Výstava představuje výsledek čtvrtého pracovního setkání Terezy Fišerové a Evžena Šimery, kteří se opět tážou po způsobech prezentace uměleckého díla a jeho pozici vůči divákovi.

Výstava MEZI ZDMI běží v Galerii MeetFactory od prosince minulého roku. Čtyři autoři (Martin Dašek, Hong Seon Jang, Terry Smith, Deok Yeoung Gim) se snažili poprat s tématem zdi jakožto možnosti – pro někoho je hranicí, limitem, překážkou, kterou je nutno zdolat, pro jiného je prostorem pro hru, vytváří pocit bezpečí, ochrannou bariéru. Autoři nepojímají zeď pouze jako fyzickou danost architektonického prostoru, zaobírají se jí ve smyslu sociálně-kulturních či politických limitů. „Čím jakákoli zeď byla, je, bude anebo může být, se utváří skrze to, co se odehrává mezi zdmi,“ vysvětluje kurátorka výstavy Zuzana Jakalová.

Součástí večera jsou i OTEVŘENÉ ATELIÉRY REZIDENČNÍHO PROGRAMU. MeetFactory hostí během půl roku umělce z celého světa, kteří jednou za dva měsíce otevřou dveře svých ateliérů. V přátelské atmosféře, u sklenky něčeho dobrého, se s našimi rezidenty skvěle debatuje nejen o jejich tvorbě, ale třeba i o tom, jaké je jejich neoblíbenější místo v Praze, jestli se učí česky, a proč jim nechutnají knedlíky. Ve svých ateliérech budou tentokrát Eva L'Hoest, Mark von Rosenstiel, Martinka Bobríková, Oscar de Carmen, Urban Space Epics a Viktor Valášek.

Ve čtvrtek 5. 2. od 19 hodin v MeetFactory:
- Vernisáž DOLBY SURROUND HUMANOLOGIC
- Dernisáž MEZI ZDMI
- OTEVŘENÉ ATELIÉRY REZIDENTŮ MEETFACTORY

Galerie Kostka
DOLBY SURROUND HUMANOLOGIC
Tereza Fišerová, Evžen Šimera
5. 2. – 13. 3. 2015

Galerie MeetFactory
MEZI ZDMI
Martin Dašek, Hong Seon Jang, Terry Smith, Deok Yeoung Gim
3. 12. 2014 - 8. 2. 2015

OTEVŘENÉ ATELIÉRY
Eva L'Hoest, Mark von Rosenstiel, Martinka Bobríková + Oscar de Carmen, Urban Space Epics, Viktor Valášek
5. 2. od 19 hodin

______

We are cordially inviting you for a combined visual arts evening on Thursday 5th! Starting from 7pm Czech artists Tereza Fišerová and Evžen Šimera will open their show DOLBY SURROUND HUMANOLOGIC, we‘ll pay tribute to the just finishing show BETWEEN THE WALLS by presenting a recently published catalogue and walk through artists-in-residence OPEN STUDIOS. And all during one evening!

Thursday Feburary 5th from 7 pm in MeetFactory:

- Opening DOLBY SURROUND HUMANOLOGIC
- Finissage and catalogue launch BETWEEN THE WALLS
- OPEN STUDIOS of artists-in-residence

Kostka Gallery
DOLBY SURROUND HUMANOLOGIC
Tereza Fišerová, Evžen Šimera
February 5th – March 13th

Gallery MeetFactory
BETWEEN THE WALLS
Martin Dašek (CZ), Hong Seon Jang (US/KR), Terry Smith (UK), Deok Yeoung Gim (KR)
December 3rd – February 8th

OPEN STUDIOS
Eva L'Hoest (BE), Mark von Rosenstiel (US/NL), Martinka Bobríková (SK) + Oscar de Carmen (ES), Urban Space Epics (US), Viktor Valášek (CZ)
February 5th from 7pm

Sdílet Umělecký večer v MeetFactory // VERNISÁŽ / DERNISÁŽ / ATELIÉRY //

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS