E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

SPAM: SMRT | VLADIMIR 518, ONDŘEJ ANDĚRA (WWW), DAVID VRBÍK
Název akce:
SPAM: SMRT | VLADIMIR 518, ONDŘEJ ANDĚRA (WWW), DAVID VRBÍK
Datum konání:
středa 10. červen 2015 , 20:00 h - 20:00 h
Místo konání:
Roxy Prague - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
400677503438261
Kliknutí
444

Popis

SPAM: SMRT - 10/6/2015
Vladimir 518, Ondřej Anděra, David Vrbík
tanec: Jana Vrána, Palo Kršiak

Otevření 19:00

omezená kapacita 250 míst k sezení

Po vyprodaných představeních se projekt SPAM: SMRT vrací, tentokrát netradičně do prostor klubu ROXY. Živé obrazy skládané z těl tanečníků Jany Vrány a Pala Kršiaka, dunivý voiceover, pohlcující vizuály, laserové projekce a divadelní atmosféra. Připravte se.

Projekt, na kterém se autorsky podílí rapper a výtvarník Vladimir 518, člen skupiny WWW Ondřej Anděra a zvukař David Vrbík, vznikl původně pro festival 4 + 4 dny v pohybu 2014. Nově bude zařazen do dramaturgie Experimentálního prostoru NoD.

„Vladimira 518 jsem chtěl oslovit ke tvorbě audiovizuálního představení pro NoD již dávno. Poslední impulz mi dala právě tato propracovaná vizuální show. Protože jsme ale potřebovali větší prostor, napadlo nás využít ROXY, pro kterou Vladimírův tým představení uzpůsobí," uvádí prvotní ideu dramaturg Experimentálního prostoru NoD Adam Halaš. „Atmosféra klubu se pro Smrt dokonale hodí a navíc tak ukážeme, že ROXY a NoD patří k sobě."

SPAM: SMRT si bere jako hlavní téma fenomén smrti a koloběhu života, odprezentovaný jak v univerzální a všeobecné rovině, tak v konkrétním příběhu jedné lidské bytosti. Ondřej Anděra k celému projektu přistupuje jako k výzkumu uměleckých možností, co se týče audiovizuálních a dramatických útvarů. Je to pro něj pokus o hledání nových médií a nalezení nové formy v umění. „Nechtěli jsme ale, aby bylo pojetí tohoto představení příliš abstraktní, protože v něm se většinou nemají lidé čeho chytit. Ani aby bylo příliš popisné, v tom by se ztratilo kouzlo," přibližuje projekt Vladimir 518.

Dramaturgie Experimentálního prostoru NoD se v posledních měsících věnuje otázkám, okolnostem a situacím, které se bezprostředně dotýkají lidské existence. Audiovizuální performance na téma smrti tak mezi další představení dokonale zapadá.

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Státní fond kultury ČR

Sdílet SPAM: SMRT | VLADIMIR 518, ONDŘEJ ANDĚRA (WWW), DAVID VRBÍK

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS