E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

GNOD (uk), LIGHTNING GLOVE (cz)
Název akce:
GNOD (uk), LIGHTNING GLOVE (cz)
Datum konání:
úterý 12. květen 2015 , 19:00 h - 22:00 h
Místo konání:
Klub 007 Strahov - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
403229583181824
Kliknutí
300

Popis

PŘEDPRODEJ https://goout.cz/cs/listky/gnod+lightning-glove/khe/
PRESALE https://goout.cz/en/tickets/gnod+lightning-glove/khe/


Angažovaní požitkáři Gnod se vrací a v zádech mají své dosud nejlepší album

Když se nám naskytla příležitost hostit pražskou zastávku evropského turné Gnod, které pořádají u příležitosti vydání nové desky „Infinity Machines“, neváhali jsme ani vteřinu a znovu pozvali též Lightning Glove. Vítězný tým neradno měnit.

„Rádi bychom, aby si nás lidi pamatovali pro milióny desek prodaných v Číně,“ žertuje Paddy Shine, jeden ze dvou klíčových členů britského spolčení Gnod, o tom, čím by se se svou kapelou chtěl zapsat do historie. Tam mají už nyní své místo jisté – díky vždy spontánní, ve výrazu ale různorodé hudbě, která jednou přitakává krautrocku, jindy zase surové elektronice, industriálu či hardcoru, na nové desce dokonce free jazzu. Říkejme tomu třeba sofistikovaná pudovost. A nebojme se ani slov požitkářský a niterný.

Činorodá kapela nyní rázně ukončila dlouhé čekání na desku a na „Infinity Machines“ (vychází na trojvinylu) se ukazuje zase v trochu jiném světle. To ale říká pramálo o tom, jaký bude její koncert – kapela se totiž vyžívá ve spontánnosti a nenuceném narušování očekávání. Že je před námi strhující vystoupení, je ale takřka jisté. Zárukou budiž i jméno labelu Rocket Recordings, u kterého Gnod dlouhodobě vydávají, a který s radostí ukazuje všemožné tváře kytarové či elektronické psychedelie (Goat, Hey Colossus, Shit & Shine, Lay Llamas).

Pokud šlo o domácího hosta koncertu, nebylo nad čím přemýšlet. „Když jsme minule v Praze koncertovali, viděl jsem v nich prostě a jednoduše jednu z nejoriginálnějších kapel vůbec,“ vzpomíná na dva roky staré setkání s Lightning Glove Paddy, který pražský spolek následně nejen pozval ke koncertům ve Velké Británii, ale také na svých labelech Tesla Tapes a OnoTesla zaštítil jejich další nahrávky v čele s loňským znamenitým LP „Radical Zoo (Nothing)“.

Koncert, který pořádají s magazínem Aardvark spjaté Naše koncerty, proběhne 12. května v pražském klubu 007. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji na GoOut za 250 korun, na místě to bude o padesát víc.

http://www.last.fm/event/4057253+Gnod+at+007+on+12+May+2015

Naše koncerty | http://www.the-aardvark.cz/nase-koncerty

Gnod | http://ingnodwetrust.tumblr.com/

videoklip „Breaking the Hex“ | https://www.youtube.com/watch?v=7WIrBBZmurs

Lightning Glove | https://lightningglove.bandcamp.com/
Pořadatel:
https://www.facebook.com/events/1424712897825813/

Sdílet GNOD (uk), LIGHTNING GLOVE (cz)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS