E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

ERIK TRUFFAZ 4TET /Švýcarsko/
Název akce:
ERIK TRUFFAZ 4TET /Švýcarsko/
Datum konání:
čtvrtek 15. říjen 2015 , 19:30 h - 19:30 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
419781058223702
Kliknutí
222

Popis

ERIK TRUFFAZ 4TET /Švýcarsko/
Čtvrtek 15. 10., 19:30
Palác Akropolis, Praha

Vstupenky:
Předprodej (Ticketpro, GoOut, Ticketportal):
Do 31. 7.: 360 Kč stání, 410 Kč sezení
Od 1. 8. do 14. 10.: 460 Kč stání, 510 Kč sezení

***
Nový bubeník a čerstvé skladby ovlivněné Rokiou Traoré i Oxmem Puccinem - špička evropského jazzu se vrací do Prahy s náloží překvapení.

Erik Truffaz, špička evropského jazzu, natočil přes patnáct alb a prosadil se v USA. „Jazz se šťávou i duší a spoustou otevřeného prostoru,“ napsal o něm Rolling Stone. „Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou,“ nadchly se Jazz Times. Ve Švýcarsku narozený a ve Francii žijící trumpetista, přezdívaný jako „Miles Davis acid jazzu“ se svým kvartetem spojuje jazzové experimenty, drum'n'bass a hip-hopu.

Truffaz se narodil roku 1960, ve třinácti letech se svojí první kapelou zpíval rock'n'roll a zároveň objevil Milese Davise a jeho nadčasové album Kind of Blue. Na konzervatoři v Ženevě hrál hudbu Mozarta a Verdiho, roku 1990 založil skupinu Orange a o rok později získal prestižní francouzskou jazzovou cenu Prix Special. Roku 1994 vydal své první album pod vlastním jménem a vystoupil na jednom z nejvýznamnějších evropských jazzových festivalů v Montreux. Získal kontrakt u EMI France, roku 2000 pronikl před americké publikum, kde jeho nahrávky vydává legendární jazzová značka Blue Note. Kritika přirovnává Truffaze nejen jazzovému géniovi Milesi Davisovi, ale také k průkopníkovi ambientu Brianu Enovi. „S použitím minima tónů vytváří extatickou zvukovou atmosféru,“ připojil časopis Rolling Stone.

Nové album, vycházející u vydavatelství Parlophone v lednu 2016, zrcadlí ale jen „hladkou metamorfózu“ od zatím posledních hudebníkových počinů, jak letos v květnu uvedl na svém oficiálním webu. A to i přesto, že si kromě staronových kolegů ze svého kvartetu (nově jej posílil bubeník Arthur Hnatek) přizval ke spolupráci geograficky i hudebně exotické umělce – afro-beatovou princeznu Rokiu Traoré a hip-hopera Oxma Puccina z Mali.

Příchod nového člena a spolupráce s hudebními špičkami ve svých žánrech ale nejsou jedinými otisky „zvenčí“ na chystaném albu. Ty nejčetnější pochází od jihoafrické taneční skupiny Vuyani, se kterou Erik Truffaz navázal „bohatou a kouzelnou spolupráci“. Studně inspirací je hluboká – jak se zdá, večer 15. října bude napěchovaný překvapeními.

Více informací:
www.eriktruffaz.com
www.twogentlemen.net
www.facebook.com/eriktruffaz
www.rachot.cz/cz/events/erik-truffaz-4tet-krest-noveho-alba
www.facebook.com/rachotcz

Sdílet ERIK TRUFFAZ 4TET /Švýcarsko/

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS