E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Festival Spectaculare presents: Warm Up w/ Ulrich Schnauss & Aidan Baker
Název akce:
Festival Spectaculare presents: Warm Up w/ Ulrich Schnauss & Aidan Baker
Datum konání:
čtvrtek 26. listopad 2015 , 19:30 h - 22:00 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
425110477682585
Kliknutí
144

Popis

Třetí ročník Festivalu Spectaculare startujeme Warm Up koncertem, který se ponese v duchu hypnotických tónů. Představí se vám německý elektro-shoegaze producent Ulrich Schnauss a kanadský odborník na kytarové drony Aidan Baker. O vizální stránku se postará ruska Nat Urazmetova.

Ulrich Schnauss

Berlínský hudebník, který stojí za vznikem škatulky nu-gaze, vás přesvědčí, že elektronická taneční hudba a kytarová psychedelie můžou najít společnou řeč. V jeho skladbách se potkávají melancholické plochy rockového žánru se slastnou euforií raveové horečky. Schnaussovu tvorbu ovlivnili kapely jako My Bloody Valentine, Slowdive nebo Cocteau Twins. Měl zásadní vliv na současnou dreampopovou generaci. Mezi své žáky může počítat třeba Caribou či M83.

Aidan Baker

Torontský kytarista působící v Berlíně objevuje možnosti hypnotických tónů elektrické kytary a nabízí široké žánrové spektrum od něžného písničkářství a ambientu, přes post-rock a shoegaze až k drone metalu. Známý je také experimentálním metalovým projektem Nadja. Má za sebou spolupráci třeba s Timem Heckerem, kapelou Z'EV nebo Matem Sweetem z Boduf Songs.

Sdílet Festival Spectaculare presents: Warm Up w/ Ulrich Schnauss & Aidan Baker

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS