E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

SIMON MCKEOWN – Big Data & Digitální rodina budoucnosti / Big Data & The Digital Family of the Future
Název akce:
SIMON MCKEOWN – Big Data & Digitální rodina budoucnosti / Big Data & The Digital Family of the Future
Datum konání:
pondělí 18. leden 2016 , 19:00 h - 19:00 h
Místo konání:
DOX - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Nekategorizované
Zdroj:
425234387674901
Kliknutí
221

Popis

Chtěli byste si někdy popovídat se členem vaší rodiny, který už nežije?

Britský umělec Simon Mckeown představí, jak bude v budoucnu díky tokům Velkých dat (Big Data) možné stvořit umělý digitální život.

Dílo Simona Mckeowna nazvané Uchované vzpomínky, které představuje v rámci výstavy Skvělý nový svět, ukazuje, jak v budoucnu budeme schopni rekonstituovat naši realitu bez toho, aniž bychom se kdy museli rozloučit s našimi blízkými. Tento koncept představí úspěšný britský umělec osobně během prezentace a následné diskuze v Centru DOX.

Big Data (Velká data) jsou pojivo, které umožňuje exponenciální vývoj a dosažení neočekávaných a možná i nechtěných výsledků. V budoucnu bude možné znovu stvořit zesnulého člena vaší rodiny z fotografií, a to kombinací gaming technologií, hlasové syntézy a tzv. Big Data datových toků, které čerpají například ze sociálních sítí, vládních databází, zdravotních, spotřebitelských či např. stavebních záznamů. Dosáhneme objevu připomínajícího stvoření Frankensteina, jelikož jsme vytvořili syntetickou digitální existenci v rozpoznatelné formě.

Simon Mckeown je známý především díky svým projektům, které zahrnují práci s nejmodernějšími digitálními technologiemi a týkají se často digitální budoucnosti nebo tématu fyzického handicapu. Po studiích na Newcastle Polytechnic (VB) se začal intenzivně věnovat digitální animaci a postprodukci, pracoval pro BBC a vytvářel počítačové hry pro společnost Atari. Svoji odbornou erudici v oblasti digitálních médií využívá ve své umělecké praxi a vyučuje animaci, postprodukci a speciální efekty na Teesside University ve Velké Británii. V roce 2011 byl jmenován mezinárodním umělcem roku na mezinárodním festivalu DaDaFest. Jeho tvorba byla představena v řadě galerií v Evropě, Austrálii a Severní i Jižní Americe.

http://www.simon-mckeown.com/

Vstup: 60 Kč dospělí / 40 Kč snížené
Rezervace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Diskuze bude probíhat v angličtině s tlumočením do češtiny.

Projekt Skvělý nový svět je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

/////

Have you ever wanted to talk to a family member who is no longer alive?

British artist Simon Mckeown presents how in the future we will be able to use Big Data streams to create artificial digital life.

Simon Mckeown’s ‘Preserved Memories’, which is part of the Brave New World exhibition, shows how we will be able to reconstitute our reality without having to ever say goodbye to our loved ones. The successful British artist will present this concept in person during a presentation and subsequent discussion at the DOX Centre.

Big Data allows exponential development and achievement of unexpected and perhaps even unwanted results. In the future, it will be possible to recreate a deceased family member from photographs and video using a combination of gaming technology, voice synthesis, and Big Data streams from social networks, government databases, and health, consumer, or for example construction records. We will have achieved a discovery reminiscent of Frankenstein’s creation: a synthetic digital existence with recognizable form.

http://www.simon-mckeown.com/

Admission: 60 CZK adults/40 CZK reduced
Reservations: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Programme will be held in English with translation to Czech.

The Brave New World project has been supported by grant from Iceland, Liechtenstein and Norway.

Sdílet SIMON MCKEOWN – Big Data & Digitální rodina budoucnosti / Big Data & The Digital Family of the Future

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS