E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

KOPANEC (1. repríza)
Název akce:
KOPANEC (1. repríza)
Datum konání:
úterý 15. prosinec 2015 , 20:30 h - 20:30 h
Místo konání:
Venuše ve Švehlovce - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
432117333655409
Kliknutí
320

Popis

Anders Viele, Gesine Schmitd
KOPANEC

„Jak se to mohlo stát?“ V roce 2002 ubili v Potzlowě ve východním Německu tři mladí kluci svého kamaráda a zakopali ho u prasečáku. Jejich vesnice byla přitom před pár lety zvolena nejhezčí vesnicí Německa a jejich rodiny byly přece úplně normální.
A co když je spíš s podivem, že se tohle nestalo už o dost dřív? Co s kluky bez cíle a bez výhledů v kraji s vysokou nezaměstnaností, ve vesnici, z níž vlastně nikdo doopravdy nepochází a kde už se nikdo s nikým nebaví?
Kauza brutálně zavražděného šestnáctiletého chlapce v roce 2002 otřásla Německem. Autoři Andres Veiel a Gesine Schmidt pracovali s autentickými protokoly kauzy a na jejich základě napsali dokumentární drama založené na výpovědi pachatelů, jejich rodičů a celé vesnice Potzlow. Média dala kauze nálepku ideologického zločinu spáchaného neonacisty. Hra jde ale hlouběji. Odhaluje, že násilí, které vyvřelo v noci ze 12. na 13. července 2002, bylo latentně přítomné v rodinné historii oběti i pachatelů po generace. V promluvách vesničanů prosakují napovrch traumata východního Německa po pádu berlínské zdi, po ztrátě sociálních jistot. Tato mozaika monologů ukazuje morální rozklad společnosti bez snů a tužeb. Opěrný systém vesnických tradic se zhroutil a není, co by jej nahradilo.
Kopanec nehledá viníky a oběti, ukazuje zdánlivě nepochopitelný čin v jeho společenských souvislostech. Neklade si právo na rozsouzení.

Hrají:
Matěj Vejdělek, Elizaveta Shvachko, Filip Kaňkovský, Marta Dancingerová, Lenka Stolařová, Jáchym Kučera, Beáta Kaňokoká, Adam Vacula, Jacob Erftemeijer

Režie:
Adam Skala

Dramaturgie:
Barbora Hančilová

Scéna:
Lukáš Mathé

Kostýmy:
Lucie Heřmánková

Produkce:
Jan Búrik

Sdílet KOPANEC (1. repríza)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS