E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

ŽÁNROVÉ CENY ANDĚL 2014 ► eFeM, Ezyway, FROM, Memphis a Zylwar + speciální host
Název akce:
ŽÁNROVÉ CENY ANDĚL 2014 ► eFeM, Ezyway, FROM, Memphis a Zylwar + speciální host
Datum konání:
úterý 7. duben 2015 , 19:00 h - 19:00 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Nekategorizované
Zdroj:
433802613459869
Kliknutí
143

Popis

Na půdě Paláce Akropolis budou 7. dubna 2015 vyhlášeny výsledky prestižních žánrových Cen Anděl za rok 2014. V letošním ročníku jsou vyhlášeny nominace v celkem devíti kategoriích. Pro každou z nich byli osloveni odborníci, především hudební publicisté a lidé, kteří danou kategorii sledují. Z jejich hlasování pak vzešla jména nominovaných. Slavnostní večer, který budou mít možnost ze záznamu sledovat i diváci české televize na programu ČT Art, budou hudebně provázet vystoupení skupin eFeM, Ezyway, FROM, Memphis a Zylwar.

Visací zámek (speciální host)

Legendární Visací zámek se po 32 letech existence dočkal svého vůbec prvního místa v albové hitparádě. Staří punkáči strčili do kapsy prodejní jistoty posledních týdnů i aktuálně atraktivní tituly. Visací zámek vydal svoji studiovou novinku v návaznosti na vyhlášení Punkovýho království 1. ledna letošního roku. Krátce po vydání alba se pilotní singl dostal mezi nehranější songy na rockových rádiích. Druhý týden po vydání stanuli Visáči na prvním místě prodejní hitparády IFPI. Kapela právě absolvuje úspěšné turné Punkový království ke stejnojmennému u albu, to končí 18.4.2015.

eFeM – autorská dvojice Filip Sázavský a Martin Chobot nedávno vydala své debutové album Kolem nás. Ač to na první poslech nemusí znít, hudba eFeM vychází z folku a klasické písničkářské tvorby. Veškerá práce je původní a přenáší osobní příběhy a emoce. Pro co nejlepší vyjádření se duo rozhodlo texty psát v češtině a hudbu komponovat na základě jim nejbližších hudebních stylů – popu, rocku a folku.

EzyWay – kapela EzyWay vznikla v roce 2011 v Ostravě. Ve své tvorbě se zaměřuje na pop se silnou inspirací funky, gospelu a R&B. V roce 2013 představila své debutové album Maloobchodník. FROM – elektro-popová formace existuje dva roky, během nichž míří k vysněnému cíli, kterým je album s původními písněmi a českými texty. Inspirací má kapela mnoho, od hard rockových kapel jako Led Zeppelin až po Coldplay nebo Depeche Mode a Muse – tyto vlivy spolu s příměsí moderní elektroniky vytváří originální svěží zvuk.

Memphis – kapela vznikla v roce 2005 v Hradci Králové. Po vydání videoklipu THE ONE se kapele otevřely dveře ke spolupráci s předním českým producentem Ecsonem Waldesem, pod jehož taktovkou vznikla debutová deska IN SONGS ABOUT HER, která vyšla na jaře roku 2013 u vydava-telství BrainZone. V roce 2013 Memphis navázal spolupráci se známým producentem Gregem Haverem (Melanie C, Bullet For My Valentine, Manic Street Preachers,…). Výsledkem je píseň ONE MORE TRY a také novinka SPOJENÍ, která vyšla na podzim roku 2014.

Zylwar – kytarový crossover se špetkou podkreslujících samplů, české texty o radostech i strastech člověčí expedice na téhle planetě, o snech i kruté realitě. Klade důraz na emotivnost a energičnost při živých vystoupeních. V roce 2014 kapela vydává své první plnohodnotné album „…jen tak si pískej“.

Nominace žánrových Cen Anděl 2014

Alternativní hudba: Kalle – Live from the Room, Tvrdý/Havelka – U nás v garáži, Zrní – Následuj kojota

Elektronická hudba: Monikino kino – Prázdniny, Schwarzprior – IDDQD, Subject Lost – Expo Nova

Folk & country: Bratři Ebenové – Čas holin, Půljablkoň – Němec & Puttnerová, Žamboši – Pól nedostupnosti

Hard & heavy: Asmodeus – Past na Davida Kleinera, Et Moriemur – Ex Nihilo In Nihilum, Master’s Hammer – Vagus Vetus

Hip-hop: Android Asteroid – Íkaros, La4 & DJ Wich – Panorama, Orion – Noční vidění, Smack – P’s a Love

Jazz & blues: Jaromír Honzák – Uncertainty, Pavel Hrubý – Between The Lines, Tomáš Liška – Bercheros Odyssey, Vertigo – Taj

Punk & hard core: Boy – Darkest Visions, Hanba – Silou kovadliny, Nod Nod – Nod Nod

Ska & reggae: Coco Jammin – Sklizeň 2014, Cocoman & Solid Vibez – Zázraky, Fast Food Orchestra – Zen

World music: BezoBratři – Desátý den trní, BraAgas – Yallah!, Cimbálová muzika Vlasty Grycové – O lásce

VSTUPNÉ 99 Kč - prodej v Akropoli - ke stání - (prodej do: 07.04.2015)

Sdílet ŽÁNROVÉ CENY ANDĚL 2014 ► eFeM, Ezyway, FROM, Memphis a Zylwar + speciální host

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS