E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Nespavost / Insomnia (English subtitles)
Název akce:
Nespavost / Insomnia (English subtitles)
Datum konání:
sobota 28. leden 2017 , 20:00 h - 23:00 h
Místo konání:
MeetFactory - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Divadlo
Zdroj:
580652748807322
Kliknutí
127

Popis

-- For English scroll down --

“Ráno připravím snídani, oběd a večeři. Pracuji hbitě, mám pak víc času pro sebe. Mohu koukat do zdi, do zrcadla, do výkladních skříní. V mládí jsem četla. Hodně četla. I teď ráda otevřu knihu. Otevřu knihu a koukám do zdi.”

Hrají: Daniela Voráčková, Richard Němec, Jana Kozubková, Matěj Nechvátal, Jakub Gottwald, Vojtěch Hrabák
Režie: Lucie Ferenzová, Viktorie Čermáková, Radim Špaček, Miroslav Bambušek
Scéna a kostýmy: Matěj Sýkora
Texty písní: BioMasha
Hudba: Jakub Kudláč
Kamera a střih: David Kerny
Scénář: Lucie Ferenzová, BioMasha, Miroslav Bambušek, Dominika Andrašková, Viktorie Čermáková, Matěj Samec, Daniela Voráčková
Dramaturgie: Matěj Samec

Příběh bezejmenné ženy, která se v noci místo spánku věnuje četbě klasické literatury. Její noční výlety za Tolstého Annou Kareninou či Sexusem Henryho Millera, kterým postupně čím dál víc propadá, ji přivádějí až na samý pokraj života a smrti. Zároveň se jí však podaří nahlédnout vězení, ve kterém dosud, ač zaopatřená, svobodná a spokojená, dobrovolně žila.

Netradiční inscenace je společným dílem čtyř výrazných režisérů (Lucie Ferenzová, Viktorie Čermáková, Radim Špaček, Miroslav Bambušek), jejichž tvorba je s MeetFactory již dlouhodobě spojena. Každý z nich ve své části svým divadelním jazykem zprostředkovává jinou část tajemného a někdy i temného světa literatury, do něhož se hlavní hrdinka propadá.

vstupenky online meetfactory.cz
nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
vstupné: 200,-/120,-

--- English ---

“In the morning I prepare the breakfast, lunch and dinner. I work swiftly, afterwards I have more time for myself. I can look at the wall, in the mirror, in the shop windows. I used to read when young, I read a lot. I like to open a book even now. I open a book and look at the wall.”

A story of a nameless woman who instead of sleeping at nights devotes herself to reading classical novels. Her nocturnal escapades after Tolstoy’s Anna Karenina or Sexus by Henry Miller, which she succumbs to more and more, bring her to the very edge between life and death. At the same time though she is able to perceive the prison she has hitherto voluntarily lived in, no matter how well taken care of, how ‘free’ and happy she felt. This non-traditional theatre production is the joint endeavor of four distinctive stage directors whose works have been connected with the MeetFactory in the long run. Each of them in their own part of the show render in their individual style different sectors of the both mysterious and dark world of letters the heroine has been sinking into.

Stage director: Lucie Ferenzová, Viktorie Čermáková, Radim Špaček, Miroslav Bambušek / sets: Matěj Sýkora / costumes: Matěj Sýkora a Lucie Sedláková / lyrics: BioMasha / music: Jakub Kudláč / camera and editing: David Kerny / script: Lucie Ferenzová, BioMasha, Miroslav Bambušek, Dominika Andrašková, Viktorie Čermáková, Matěj Samec, Daniela Voráčková / dramaturgy: Matěj Samec / production: Dominika Andrašková / cast: Daniela Voráčková, Richard Němec, Jana Kozubková, Matěj Nechvátal, Jakub Gottwald, Vojtěch Hrabák

In Czech with English subtitles.

Reservations: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sdílet Nespavost / Insomnia (English subtitles)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS