E-mailVytisknoutExportovat ICS

Akce

Calm Season v Paláci Akropolis (PRAHA)
Název akce:
Calm Season v Paláci Akropolis (PRAHA)
Datum konání:
středa 14. prosinec 2016 , 19:30 h - 22:00 h
Místo konání:
Palác Akropolis - Praha, Hlavní město Praha
Kategorie:
Hudba
Zdroj:
928550473955218
Kliknutí
147

Popis

Calm Season po roce v Praze a tentokrát v neopakovatelném provedení. Jak už název události Calm Season Extended napovídá, kapela vystoupí v rozšířené sestavě, v jednu chvíli totiž bude na podiu i 12 lidí. Ke klasické kytaře a violoncellu tak přibydou housle, klavír, viola, horna, saxofon a další. Bude to ideální příležitost, jak si v kouzelném předvánočním čase užít dávku pozitivní melancholie.

Open doors: 19:00
Support Maok: 19:30
Calm Season: 20:00

Vstupné: 180,- předprodej / 220,- na místě

Partnerem koncertu je reklamní agentura TRIAD.


Akustické duo Calm Season oznámilo tři koncerty, které hodlá odehrát ještě do konce tohoto roku. Tentokrát se představí i s kapelou a řadou hostů.

I když Adam Vopička (zpěv, kytara) a Terezie Kovalová (violoncello, zpěv) momentálně nechystají žádný nový materiál, rozhodli se své fanoušky potěšit několika koncerty, kde zazní písně především z druhé desky Symboly.

„Mám pocit, že jsme ji nevymáčkli na maximum, a ačkoliv lidé obecně vždycky chtějí vše nové, myslím si, že občas je to na škodu a některé věcí nemají takovou pozornost, jakou si zaslouží jen proto, že si jich nikdo nestačí všimnout v prvních třech měsících od vydání,“ říká mužská část dua Adam Vopička.
Dvojice na všech koncertech vystoupí s kapelou, čili s kytarou, baskytarou a bicími navíc. Na pražském koncertě v Paláci Akropolis také přivítá řadu známých hostů.

Calm Season museli v poslední době výrazně omezit svoji činnost z důvodu zdravotního stavu Adama Vopičky, který začal mít problémy se sluchem. Nadcházející koncerty jsou proto možná na dlouhou dobu jedinou příležitostí, kdy vidět Calm Season živě.
„Se sluchem je to špatné, proto hrajeme hodně málo a původně jsme chtěli dát jen jeden koncert v Praze. Každý koncert mi trochu ublíží a zároveň mě nabije po duševní stránce, takže je to dvousečné. Každopádně po tomto „turné“ pravděpodobně nebude asi žádné další, dokud nebude nový materiál,“ dodává Vopička.

Calm Season na sebe upozornili svojí prvotinou Mosaic Views v roce 2012. Oba členové měli už v té době na české scéně zavedená jména. Adam Vopička v předchozích letech působil v kapelách The Prostitutes a Fake Tapes, Terezie Kovalová zase hostovala v řadě projektů jako Republic of Two, Umakart nebo na koncertech Vladivojny La Chiy. O dva roky později představili druhé album Symboly, na kterém přešli z angličtiny na rodnou češtinu. Jinak ale zůstali Calm Season věrni svému stylu – obě desky jsou optimisticky melancholické.

Obsazení:

Zpěv, kytara: Adam Vopička
Zpěv, violoncello: Terezie Kovalová
Basová kytar: Martin Drahoňovský
Kytara: Jakub Švejkar
Bicí a perkuse: Iby Pop

Housle - Julie Svěcená
Viola - Petr Šušlík
Klavír - Michal Šupák
Horna - Jiří Hammer
Pozoun- Jakub Mašek
Klarinet, basklarinet - Pavla Kovalová
Sax - William Florian

Rozpis skladeb - Petr Hora


Sdílet Calm Season v Paláci Akropolis (PRAHA)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitE-mailVytisknoutExportovat ICS